BASF: PODKŁADY I LAKIERY DLA FORD OTOSAN

Ford_T17

Firma BASF rozpoczęła współpracę z Ford Otosan i od początku tego roku dostarcza podkłady i lakiery bezbarwne do fabryki w Kocaeli w Turcji. Otosan Ford, lider tureckiego przemysłu motoryzacyjnego, jest centrum produkcyjnym pojazdów użytkowych Ford Europie.

Oprócz dostarczania farb, BASF oferuje pełne wsparcie przy wykorzystaniu swoich produktów, włącznie z grupą przedstawicieli technicznych obecną w zakładzie produkcyjnym.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Ford Otosan. W sektorze pojazdów użytkowych, standardy jakości i usług, jakie muszą spełniać dostawcy farb są wysokie. Udało nam się jednak przekonać Ford Otosan, że BASF spełnia ich oczekiwania. Oprócz lakierów bezbarwnych, BASF dostarcza nowemu klientowi z Turcji podkłady wodorozcieńczalne – oświadczyła Monika Pander, Dyrektor Działu Samochodów Ciężarowych i Autobusów w Europie.

Paint Area Manager, Mutilu Aycan, stwierdził, że firma Ford Otosan jest zadowolona z współpracy z BASF, ze względu na wysoką jakość dostarczanych produktów i usług.

Ford Otosan (Ford Automotive S.A.) jest spółką notowaną na giełdzie, która należy do Ford Motor Company i Koç Holding. Od 2005 roku Ford Otosan znajduje się w pierwszej 3 największych eksporterów tureckich, a od 2012 roku jest liderem w swej branży, eksportując swoje pojazdy i części do 76 krajów na 5 kontynentach. Spółka zatrudnia 9527 pracowników w 4 zakładach, a 1240 inżynierów pracujących w dziale rozwoju sprawia, że Ford Otosan posiada największe zaplecze rozwojowo badawcze i budżet przeznaczony na ten cel w całym Tureckim sektorze motoryzacyjnym.

Zakład przemysłowy Kocaeli, który jest uznany za jeden z “Najlepszych zakładów produkcyjnych” w Europie, ma wydajność produkcji wynoszącą 320 000 pojazdów użytkowych. Obiekt zajmuje w sumie 1 600 000 m2 powierzchni i produkuje modele Transit, Transit Connect oraz Transit Custom.