BAUMA 2013: OPONY GOODYEAR DO SUPER CIĄGNIKA

ciagnik 1_swiata GP-2B _2

Goodyear dostarczy opony do największego na świecie ciągnika. Potężny pojazd marki Tractomas, produkowany przez francuską firmę Nicolas, ma moc 1000 koni mechanicznych i jest w stanie pociągnąć zespół drogowy ważący 535 ton.

Ciągnik będzie wyposażony w masywne opony Goodyear GP-2B o rozmiarze 385/95 R25. Maszyna jest prezentowana na stoisku firmy Nicolas podczas odbywających się w Monachium 30. Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Materiałów Budowlanych, Maszyn Górniczych, Pojazdów Budowlanych i Sprzętu Budowlanego Bauma 2013.


Zobacz także:
OPONY


Ciągnik jest produkowany przez specjalizujące się w transporcie ciężkim francuskie przedsiębiorstwo. Pojazd został zamówiony przez firmę górniczą LCR i będzie służył do ciągnięcia zespołu wywrotek bocznych w kopalni lignitu w stanie Queensland w Australii. Tractomas TR 10×10 bez obciążenia waży 40 ton, ma 10 metrów długości, 3,5 metra szerokości i 4,6 metra wysokości. Napędza go 27-litrowy silnik Diesla produkcji Caterpillar, który osiąga moc 1000 koni mechanicznych i pozwala zespołowi ciągnika i przyczep rozpędzać się do prędkości 50 km/h na dystansach do 40 kilometrów.

Goodyear GP-2B to wielofunkcyjna opona poziomu 100 , najczęściej wykorzystywana w żurawiach samojezdnych pracujących w terenie. Opona radialna o wydłużonym okresie użytkowania, która zapewnia wysoki poziom trakcji bocznej w trudnych warunkach oraz płynną jazdę na utwardzonych nawierzchniach. Otwarte rowki barkowe wyróżniają się doskonałymi właściwościami samooczyszczania.

Goodyear posiada jeden z najszerszych asortymentów opon OTR najwyższej jakości do zastosowań w takich pojazdach, jak: wywrotki sztywne i przegubowe, ładowarki kołowe, równiarki, urządzenia portowe, przemysłowe, górnicze i żurawie samojezdne.

ciagnik 2_swiata GP-2B _1