BECKER: NOWE URZĄDZENIE TRANSIT 50

Transit 50 to pierwsze urządzenie marki Becker dla samochodów ciężarowych z pięciocalowym ekranem i polską wersją funkcji Becker OneShot – głosowego wybierania pełnego adresu docelowego w jednym zdaniu. Model posiada rozbudowane funkcje nawigacyjne dla ciężarówek i kamperów, które ułatwią poruszanie się trasami dobranymi do rozmiaru pojazdu.

Natomiast interaktywny asystent kierowcy Becker SituationScan zapewnia wsparcie w zależności od etapu trasy i sytuacji na drodze, a premierowa funkcja „uczącej się nawigacji” dostęp do aktualnych informacji o natężeniu ruchu na drogach i najlepszych trasach objazdowych.

Podróż bez mandatów

Zawodowi kierowcy oraz osoby wybierające się na wakacje kamperem potrzebują urządzenia nawigacyjnego, które dopasuje się do ich potrzeb. Mosty, wąskie ulice, strefy ograniczenia ruchu – im większy pojazd tym trudniej bezpiecznie i bezproblemowo dotrzeć do celu. W Becker Transit 50 przy kalkulacji trasy brane są pod uwagę wszystkie atrybuty pojazdu (wymiary, masa, materiały niebezpieczne, maksymalna prędkość, przyczepa) oraz atrybuty dróg, m. in.: wysokości mostów i tuneli oraz ograniczenia ruchu oraz dedykowane znaki ostrzegawcze.

Nieodpowiednie fragmenty trasy zostają automatycznie wykluczone jeszcze przed wyruszeniem. Dodatkowo powiadomienia o zbliżających się ograniczeniach i zakazach są wyświetlane na ekranie. W przypadku kalkulacji trasy dla kampera zakazy wjazdu i ograniczenia dla samochodów ciężarowych nie są brane pod uwagę, dzięki czemu kierowca zaoszczędza czas na objazdy.

Rozwiązanie dla flot

Becker Transit 50 sprawdzi się również jako rozwiązanie dla flot. Nowa funkcja “Profile kierowcy” pozwala na zapisanie do czterech indywidualnych profili kierowcy. Preferowany rodzaj trasy, dane o pojeździe oraz ustawienia mapy pozostają niezmienione nawet, gdy z urządzenia korzysta ktoś inny. Urządzenie można również połączyć z zewnętrznym systemem zarządzania flotą, dzięki łatwemu dostępowi do systemu komputerowego i przystosowanemu oprogramowaniu.

Nowe, interaktywne funkcje

Po raz pierwszy w urządzeniu dedykowanym dla samochodów ciężarowych udostępniono Becker OneShot, czyli głosowe wybieranie adresu docelowego w języku polskim. Funkcja pozwala na szybką kalkulację trasy, która zaczyna się w momencie zakończenia wydawania polecenia. Dodatkowo Transit 50 został wyposażony w Becker SituationScan, interaktywnego asystenta kierowcy, który analizuje jego zachowanie na drodze i na tej podstawie wyszukuje przydatne funkcje.

Przykładowo asystent zjazdu w przypadku nagłej zmiany wyznaczonej trasy przeanalizuje możliwe powody decyzji i np. znajdzie najbliższą stację benzynową. Natomiast aplikacja „Gdzie jestem?” pozwoli szybko ustalić dokładne położenie w przypadku potrzeby wezwania pomocy.

Zawsze na czas

Jazda po terenach znacznie oddalonych od dużych miast, konieczność szybkiego dojechania do hurtowni w centrum, zmiany operatorów przy przekraczaniu granicy – wszystkie elementy mogą mieć negatywny wpływ na odbiór komunikatów TMC. Dlatego w Becker Transit 50 funkcja TMC Premium w Polsce jest już zainstalowana i dożywotnio opłacona.

Nowy odbiornik HQ TMC analizuje lokalizację nadajników i łączy się z tymi, które gwarantują najlepszy odbiór. Dodatkowo Transit 50 został wyposażony w funkcję „uczącej się nawigacji”. Obliczając trasę, nie tylko bierze pod uwagę historyczne dane o ruchu drogowym, ale również nowe zgromadzone podczas podróży, ucząc się najlepszych tras w zależności od dnia tygodnia i godziny.

Funkcja pozwala również na anonimową wymianę danych pomiędzy użytkownikami, co ułatwia znalezienie optymalnej trasy w godzinach szczytu.