BEZPIECZNY PRZEJAZD: WYPADEK W WARSZAWIE

Już w najbliższy czwartek, 24 maja będzie miała miejsce inauguracja 8 edycji kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”. W tym roku uczestnicy wydarzenia będą świadkami zderzenia samochodu osobowego z pociągiem.

Inauguracja VIII edycji kampanii odbędzie się w 22 miastach Polski w tym również w Warszawie w miejscu przejazdu kolejowo – drogowego przy ul. Zabranieckiej.

O godzinie 9.30 planowana jest symulacja wypadku: lokomotywa uderzy we wrak samochodu, w którym znajdować się będą dwa manekiny. Do akcji ratunkowej przystąpią dwa wozy Straży Pożarnej i karetka pogotowia. Cały teren zabezpieczy Policja i SOK.

W programie przewiduje się także: wystąpienie znanego rajdowca Macieja Wisławskiego, symulator dachowania i zderzenia, mobilny system monitoringu, stoisko systemu dla kierowców Yanosik.pl oraz stoisko edukacyjne.

Dodatkowo we współpracy z Klubem HDK PCK przy Centrali PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zostanie zorganizowana zbiórka krwi. Każdy kto wyrazi chęć poparcia wobec celów kampanii, będzie mógł w godzinach 9.00 – 14.00 oddać krew dla osób poszkodowanych w wypadkach kolejowo – drogowych.

Źródło: Yanosik.pl; www.creandi.pl