BFGOODRICH: NOWE LETNIE OPONY DO AUT OSOBÓWEK I SUV

BFGoodrich wprowadza na rynek nowe letnie opony do samochodów osobowych oraz modeli SUV. Będą one dostępne w 120 rozmiarach od 14 do 19 cali, zaś w latach kolejnych ich oferta będzie rozbudowywana.

BFGoodrich Advantage oraz BFGoodrich Advantage SUV mają atrakcyjną cenę.


Zobacz także:

OPONY


 

Nowy model BFGoodrich Advantage oraz BFGoodrich Advantage SUV zostały stworzone z myślą o właścicielach samochodów typu sedan, hatchback i SUV. Przystępna cena w połączeniu z osiągami tych opon oraz aż 120 różnych rozmiarów pozwoli znaleźć każdemu kierowcy model odpowiadający jego potrzebom.

Opony łączą wysoką przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni z pewnością prowadzenia, niskim oporem toczenia oraz komfortem jazdy. W porównaniu do modeli poprzedniej generacji charakteryzują się lepszymi osiągami dzięki udoskonaleniu rzeźby bieżnika oraz konstrukcji samozamykających się lameli, które minimalizują ruchy klocków bieżnika. Innowacje te skracają drogę hamowania:

• BFGoodrich Advantage – na mokrych i suchych nawierzchniach jest krótsza odpowiednio o 2,4 m oraz i 1,5 m;
• BFGoodrich Advantage SUV – na mokrych i suchych nawierzchniach krótsza odpowiednio o 2,9 m i 1,1 m.

Wyniki te zaowocowały przyznaniem nowym oponom BFGoodrich najwyższej w Europie klasy A w obszarze przyczepności na mokrej nawierzchni. Jednocześnie zwiększona sztywność bieżnika, przełożyła się na zmniejszenie oporów toczenia, a tym samym mniejsze zużycie paliwa.

Opony BFGoodrich Advantage są dostępne w 99 rozmiarach, natomiast BFGoodrich Advantage SUV w 23 rozmiarach, które w 2021 r. uzupełni kolejnych 20 rozmiarów.