BLAUPUNKT: NOWY MODEL STACJI DLA GRUPY VW

Blaupunkt_Philadelphia

2N-Everpol wyłączny dystrybutor w Polsce produktów firmy Blaupunkt, wprowadza do sprzedaży nowy model stacji multimedialnej dedykowanej do samochodów z grupy Volkswagen – Blaupunkt Philadelphia 835 AMEU.

Kształt urządzenia jest identyczny z fabrycznymi modelami jak np. RNS510. System podłączeń pasujący do fabrycznego okablowania FAKRA oraz wbudowany interfejs CAN umożliwiają szybkie i bezinwazyjne podłączenie tej stacji do większości modeli Volkswagen, Skoda oraz Seat.


Zobacz także:
GPS / AUDIO


Bez dodatkowych interfejsów, ramek i innych akcesoriów użytkownik otrzymuje wyglądającą jak fabryczna stację audio-wideo z szerokimi możliwościami multimedialnymi.

Philadelphia 835 AMEU to urządzenie, które funkcjonalnością zbliżone jest do bardzo popularnego modelu New York 830. Łączy w sobie system nawigacyjny AutoMapa z mapami Europy oraz zaawansowaną stację multimedialną oferującą rozrywkę na najwyższym poziomie, korzystając z gamy dostępnych mediów. Wyposażono go w interfejs CAN wspierający sterowanie klimatyzacją, obsługę czujników parkowania oraz współpracę z wielofunkcyjną kierownicą czy wyświetlaczem między zegarami.

Obsługa jednostki odbywa się poprzez dotykowy antyrefleksyjny ekran 7 cali wykonany w najnowszej technologii cyfrowej o wysokiej rozdzielczości 800×480 pikseli. Doskonały system nawigacyjny wraz ze zintegrowanym zestawem głośnomówiącym Bluetooth Parrot oraz wejściem kamery cofania czyni podróżowanie bezpiecznym i relaksującym. Opcje korzystania z dowolnych rodzajów przenośnych pamięci dają możliwość stworzenia indywidualnego systemu rozrywki. Philadelphia 835 wyposażone jest w odtwarzacz DVD, gniazdo kart pamięci SDHC do 32GB, dwa wejścia USB odczytujące pliki audio i wideo z pamięci pendrive, bezpośrednio obsługujące również urządzenia iPod i iPhone oraz dwa wejścia AV.

Nawigacja z AutoMapą
Philadelphia 835 i jego najnowszej generacji nawigacja satelitarna współpracuje z AutoMapą A to aktualnie najpopularniejsza aplikacja nawigacyjna w Polsce. Zawiera aktualizowane do 6 razy w roku najdokładniejsze mapy Polski i Europy. Nowością są także zawarte w mapie informacje o natężeniu ruchu oraz blokadach dróg w naszym kraju.

Nowoczesny radiootwarzacz
Czytelnie ułożone menu oraz duże ikony umożliwiają łatwą i szybką zmianę czy wybór określonej stacji radiowej. Tuner posiada wszystkie istotne cechy jak: czysty odbiór, system RDS, możliwość zapamiętania ulubionych stacji czy automatyczne wyszukiwanie najmocniejszych stacji radiowych.

Po automatycznej synchronizacji książki telefonicznej mogącej pomieścić do 1000 numerów można swobodnie rozmawiać nie odrywając rąk od kierownicy. Dla komunikacji i jakości rozmów model oferuje także możliwość korzystania z wbudowanego lub zewnętrznego mikrofonu, który także znajduje się w zestawie. Dodatkowo za pośrednictwem funkcji audiosetreaming użytkownik może korzystać z plików muzycznych zapisanych w pamięci telefonu.

Asystent parkowania (CAN)
Interfejs CAN wbudowany w stację Philadelphia 835 automatycznie przełącza się do widoku asystenta parkowania po włączeniu biegu wstecznego. Wyświetlane mogą być informacje o dokładnej odległości od przeszkody dla maksymalnie 4 czujników z przodu i 4 czujników z tyłu (zależnie od oryginalnego wyposażenia samochodu). Jeśli podłączona jest opcjonalna kamera cofania, użytkownik ma możliwość przełączania widoku pomiędzy czujnikami cofania, a obrazem z kamery.

Obsługa klimatyzacji (CAN)

Podczas zmiany ustawień za pomocą oryginalnych przycisków Philadelphia 835 przełącza się automatycznie
do widoku ustawień klimatyzacji za pomocą wbudowanego modułu CAN. Wartości i ustawienia są wyświetlane w przejrzysty sposób – prezentowane są takie funkcje jak status klimatyzacji, temperatura, podgrzewanie szyb czy podgrzewanie obu foteli.

Sterowanie z kierownicy (CAN)

Dzięki wbudowanemu interfejsowi CAN Philadelphia 835 rozpoznaje natychmiastowo wszystkie funkcje wybierane przyciskami sterowania z kierownicy.

Odtwarzacz audio/wideo
Możliwość łatwej obsługi przenośnych cyfrowych nośników danych jest podstawą każdego nowoczesnego urządzenia. Taką właśnie funkcjonalność oferuje Philadelphia 835 dając dostęp do osobistych kolekcji muzyki, zdjęć i filmów przechowywanych na płytach DVD, VCD, CD, pamięciach USB czy kartach SD/SDHC o pojemności do 32GB.

Wejście AV (Audio/Wideo)

Philadelphia 835 oferuje spore możliwości podłączeń zewnętrznych urządzeń AV. Do dyspozycji użytkownika w przednim panelu zainstalowane jest wejście mini-jack do szybkiego podłączenia np. kamery, natomiast tylne wejście AV może posłużyć do podłączenia tunera TV z cyfrową telewizją DVB-T MPEG4.

Druga strefa
Philadelphia 835 działa jako centrum sterowania całym systemem audiowideo w samochodzie. Niezależny dostęp do nawigacji czy tunera radiowego z przodu auta i jednoczesne oglądanie filmów czy telewizji przez pasażerów na tylnej kanapie może być z łatwością realizowane za pomocą ekranu dotykowego lub pilota bezprzewodowego.

Vario colour
Do wyboru jest 256 kolorów podświetlenia przycisków , co umożliwia idealną integrację Philadelphia 835 w różnych modelach samochodów.

Sugerowana cena detaliczna (brutto): 3 499 złotych.