BMW: MODEL 520d Z NAGRODĄ GELBER ENGEL

P90077226

Nagroda „Gelber Engel”, przyznawana przez niemiecki automobilklub ADAC już po raz dziewiąty, to jedno z najważniejszych i najbardziej cenionych przez producentów wyróżnień w branży motoryzacyjnej.

Norbert Reithofer, prezes zarządu BMW AG, był niezmierne uradowany przyznaniem tej nagrody modelowi BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance w kategorii „samochód przyszłości”.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


BMW serii 3 uplasowało się na trzecim miejscu. Zgodnie z tradycją, ceremonia wręczenia nagród odbyła się w tym roku w Allerheiligen- Hofkirche w Münchner Residenz w obecności uznanych przedstawicieli branży motoryzacyjnej, mediów i świata polityki. Największy automobilklub w Europie przyznaje nagrodę w pięciu kategoriach: „samochód”, „innowacja i środowisko”, „przyszłość”, „jakość” i „osobowość”.

Ekonomiczny Model BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance posiada aerodynamiczne koła, opony o zredukowanych oporach toczenia, zmodyfikowany silnik, zmienione przełożenie przekładni głównej oraz zoptymalizowany wskaźnik zmiany biegów, co zaowocowało obniżeniem średniego zużycia paliwa w cyklu pomiarowym UE do zaledwie 4,5 litra na 100 kilometrów oraz emisji CO2 do poziomu 119 gramów na kilometr. Innowacyjny system BMW BluePerformance obejmujący dodatkowy katalizator przyczynia się do dalszego ograniczenia emisji szkodliwych gazów wydechowych, w tym tlenku azotu.

A jednocześnie BMW 520d wyposażone w silnik o mocy 135 kW (184 KM) zapewnia kierowcy sportowe wrażenia za kierownicą.

B 2_P90110492

Nagroda „Gelber Engel” trafia w ręce tych producentów, którzy czynią nieustanne postępy w zakresie promocji mobilności. Każdego roku, szczególnie w kategorii „innowacja i środowisko”, ADAC docenia rozwiązania promujące bezpieczną mobilność przyjazną klientowi i środowisku. W tym roku BMW zostało nominowane w tej kategorii za podjęcie działań przeciwko cofaniu liczników samochodowych. Szacuje się, że każdego roku tylko w Niemczech prawdziwy przebieg około dwóch milionów samochodów jest zaniżany, aby uzyskać wyższą cenę sprzedaży. Dzięki opracowaniu odpowiednich systemów bezpieczeństwa, liczniki pojazdów BMW Group nie są podatne na modyfikacje wyłącznie poprzez podłączenie się do pokładowego układu diagnostycznego. Co więcej, każda próba manipulacji pozostawia wyraźne ślady, które mogą być później wykorzystane w postępowaniu sądowym.

Zwycięzcy w kategorii „samochód” wybierani są przez około 19 milionów członków klubu ADAC.