BMW: NOWA SERIA 6 COUPE i ZNAKOMITY KONCERT

W Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się prezentacja nowego BMW serii 6 Coupé. Poprzedził je znakomity koncert, w którego gospodarzem był Michał Urbaniak i jego zespół, który do Polski przyjechał ze Stanów Zjednoczonych. Po koncercie „Urbaniak All Stars”, który zakończył się owacją na stojąco, na wieczornym przyjęciu, gwiazdą było już tylko nowe coupe BMW…

Zacznijmy od początku. Michał Urbaniak zaprosił na jedyny koncert w Warszawie sławy nowojorskiej sceny jazzowej. W Teatrze Wielkim zagrali: Tom Browne – jeden z największych trębaczy muzyki jazzowo-funkowej; Don Blackman – legendarny nowojorski pianista i wokalista soulowy; Troy Miller – perkusista, Femi Temowo i Otto Williams – gitarzyści, wszyscy trzej grający m.in. z Amy Winehouse. Na scenie pojawiła się także charyzmatyczna śpiewaczka gospel, Ladora Knight, a niespodzianką była Monika Borzym – młodziutka polska wokalistka studiująca za oceanem i debiutująca albumem nagranym właśnie w Nowym Jorku.

Sam Michał Urbaniak podczas muzycznej uczty grał na skrzypcach oraz na saksofonach. Publiczność wypełniająca szczelnie widownię Teatru Wielkiego mogła usłyszeć brawurowe wykonania kompozycji Urbaniaka, Krzysztofa Komedy, Herbiego Hancocka oraz standardy jazzowe, m.in. Girl Talk, When I Fall In Love, Misty. Funk rozgrzał audytorium do czerwoności. Pod koniec koncertu cała widownia teatru śpiewała razem z artystami.

BMW Jazz Club to realizowany od sześciu lat, wspólny projekt BMW Group Polska oraz najlepszych polskich i światowych artystów. Program każdego z koncertów jest kwintesencją artystycznej otwartości, przenikania kultur i łączenia wielu muzycznych wątków. Na scenie BMW Jazz Club gościli tacy genialni przedstawiciele swoich gatunków, jak m. in.: Oscar Castro Neves, Mino Cinelu, Richard Bona, Dhafer Youssef, Tito Paris, Yami, Beto Betuk, Makoto Ozone oraz artyści z czołówki polskiej sceny jazzowej – Anna Maria Jopek, Urszula Dudziak, Henryk Miśkiewicz, Stanisław Soyka, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin.

W 2011 roku BMW Group świętuje 40 lat swojego zaangażowania w ochronę i rozwój światowej kultury. W swoich działaniach firma kładzie główny nacisk na długofalowe zaangażowanie w sztukę współczesną, jazz i muzykę klasyczną, a także architekturę i nowoczesny design. W ciągu tego okresu BMW Group włączyła się w organizację ponad 100 kulturalnych przedsięwzięć na całym świecie i współpracowała z najwybitniejszymi twórcami.

NOWE BMW 6 COUPE

O nowym BMW napiszemy wkrótce szerzej. Dziś tylko podstawowe informacje:

– trzecia generacja “szóstki” coupe charakteryzuje się piękną sylwetką, świetnymi osiągami, ekskluzywnym wnętrzem i innowacyjnymi elementami wyposażenia.;
– koncepcja pojazdu w segmencie aut luksusowych łączy dynamikę czteroosobowego samochodu sportowego z pełnym komfortem podróżowania; długość karoserii i rozstaw osi są większe o 75 mm w porównaniu z poprzednim modelem, dzięki temu zapewniony został wyższy komfort na tylnych siedzeniach;
– jeszcze bardziej sportowy wygląd uzyskano dzięki większej o 39 mm szerokości i mniejszej o 5 mm wysokości pojazdu.

Premiera rynkowa następuje w dwóch wersjach silnikowych: BMW 650i Coupé z silnikiem ośmiocylindrowym (300 kW/407 KM), BMW 640i Coupé z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym (235 kW/320 KM).

Oba warianty silnikowe są standardowo wyposażone z ośmiostopniową sportową skrzynią automatyczną>.

W BMW 640i Coupé dostępne są rozwiązania BMW EfficientDynamics, obejmujące funkcję Auto Start Stop i tryb ECO PRO.

Wersje są obecnie znacznie mocniejsze w porównaniu z poprzednimi modelami (o 30 kW – BMW 650i oraz 35 kW – BMW 640i).

Samochód wyposażony został w zaprojektowany od nowa układ jezdny – to jedyny model w tym segmencie z elektromechanicznym wspomaganiem kierownicy oraz oferowanym opcjonalnie zintegrowanym aktywnym układem kierowniczym. Oczywiście kontrola dynamiki jazdy dostępna jest w standardzie, natomiast układ dynamicznej kontroli amortyzatorów i Adaptive Drive w wyposażeniu dodatkowym.

BMW serii 6 coupe posiada diodowe reflektory adaptacyjne świateł mijania i drogowych wraz z funkcją świateł zakrętowych. Reflektory przeciwmgielne i lampy tylne zostały również wyposażone w technologię LED.

W standardzie znajduje się system obsługi BMW iDrive z wolnostojącym monitorem pokładowym, jak też specjalna oferta BMW ConnectedDrive wraz z wyświetlaczem BMW Head Up najnowszej generacji o bardzo szczegółowej grafice. Ponadto kierowca ma do dyspozycji kamerę cofania, Surround View, Speed Limit Info, BMW Night Vision i asystent parkowania.

Bardzo szeroka jest gama wyposażenia, które można wybrać indywidualnie: m.in. fotele komfortowe i sportowe, fotele aktywne, wentylacja foteli, skóra nappa Exclusive, aplikacje ceramiczne oraz nowy, specyficzny dla tego modelu system Bang & Olufsen High End Surround Sound.

Wersje modelowe – dane techniczne:

* BMW 650i Coupé:
– silnik: benzynowy V8, technologia BMW TwinPower Turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa High Precision Injection;
– pojemność: 4395 cm3;
– moc: 300 kW/407 KM przy 5500 – 6400 obr./min.;
– maks. moment obrotowy: 600 Nm przy 1750 – 4500 obr./min.;
– przyspieszenie (0 – 100 km/h): 4,9 sek.;
– maksymalna prędkość: 250 km/h;
– średnie zużycie paliwa wg UE: 10,4 l/100 km;
– emisja CO2 wg EU: 243 g/km;
– norma emisji spalin: Euro 5.

* BMW 640i Coupé:
– silnik: sześciocylindrowy rzędowy silnik benzynowy, technologia BMW TwinPower Turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa High Precision Injection i VALVETRONIC;
– pojemność: 2979 cm3;
– moc: 235 kW/320 KM przy 5800 obr./min.;
– maks. moment obrotowy: 450 Nm przy 1300 – 4500 obr./min.;
– przyspieszenie (0 – 100 km/h): 5,4 sek.;
– maksymalna prędkość: 250 km/h;
– średnie zużycie paliwa wg UE: 7,7 l/100 km;
– emisja CO2 wg EU: 179 g/km;
– norma emisji spalin: Euro 5.