BMW: NOWY SAMOCHÓD DO GRAN TURISMO 6

B1_40

Nowy wirtualny samochód wyścigowy, BMW Vision Gran Turismo, wjeżdża na tor w Gran Turismo 6, grze dostępnej wyłącznie na PlayStation3. Auto stworzone przez BMW Group Design, napędzane jest wirtualnym 3-litrowym silnikiem rzędowym.

Jest on skonstruowany przez BMW M GmbH, zapewnia moc maksymalną 404 kW/549 KM, wspaniałe czasy okrążeń oraz optymalne prowadzenie i kontrolę.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– BMW Vision Gran Turismo to efekt połączenia doświadczenia w sportach motorowych z geniuszem BMW Design. Samochód wyścigowy stanowi zapowiedź przyszłych trendów wyścigowych i pozwala fanom gier jeszcze głębiej przeżywać ściganie się w BMW – powiedział Andreas-Christoph Hofman, wiceprezes Brand Communication BMW, BMW i oraz BMW M.

B2_48

Odwiedzający BMW Welt w Monachium będą mogli wykonać wirtualną przejażdżkę po torze wyścigowym w BMW Vision Gran Turismo w ramach wystawy BMW M. Poza stanowiskami do gry PlayStation3, dostępne będzie specjalne stanowisko z wyścigowym fotelem i specjalnie zaprojektowanym trzyekranowym wyświetlaczem, pozwalającym na wyjątkowo realistyczne doznania – najbliższe prowadzenia auta wyścigowego poza samym jego prowadzeniem.

Nawiązując do tradycji aut turystycznych marki w latach 70., zespół BMW Design stworzył szosową wyścigówkę nowoczesnych czasów. Ostre proporcje i dynamiczna sylwetka, przednie i tylne spoilery wytwarzające ogromny docisk, elementy kanalizujące opływ powietrza zmniejszają opory, redukujące masę części wykonane z karbonu – to wizytówka pojazdu. Wyścigowe barwy M przywodzą na myśl wielkie historyczne sukcesy BMW Motorsport.

B3_43

Potężny, 3-litrowy, 6-cylindrowy, rzędowy silnik z technologią M TwinPower Turbo rozwija maksymalną moc 404 kW/549 KM w zakresie 6200-7300 obr./min. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 690 Nm i jest dostępny już od 1900 obr./min. Sekwencyjna 6-stopniowa skrzynia biegów sterowana łopatkami na kierownicy przenosi moc na koła tylnej osi. Masa to zaledwie 1180 kg, a rozłożona jest ona między osie w proporcji 50:50.

BMW Group od dawna jest związana ze światem gier komputerowych i nie zmienia swego nastawienia – rosnąca rola rynku gier wideo oraz aktywnej społeczności graczy oznacza, że takie prototypy jak BMW Vision Gran Turismo, ale i samochody klasyczne czy aktualnie produkowane modele BMW można prezentować nie tylko w pasywny sposób na zdjęciach czy filmach.

B4_50

Dla uczczenia 15-lecia gry, twórca Gran Turismo i prezes Polyphony Digital Inc., Kazunori Yamauchi, zaprosił najważniejszych producentów samochodowych do udziału w tworzeniu tej niebywale popularnej serii. Wirtualne samochody będą stopniowo integrowane w nowej grze Gran Turismo 6 przez uaktualnienia online, która po raz pierwszy weszła na rynek w roku 1998.

Dane Sony Computer Entertainment mówią o sprzedaży całej serii w liczbie 70 mln w przeszło 100 krajach.

B5_49