BMW: SYSTEM WYPOŻYCZALNI AUT PREMIUM W USA

BMW Group oferuje “premium car sharing” – system wypożyczalni samochodów DriveNow teraz również w USA. Program DriveNow rozpoczyna swoją działalność w San Francisco z flotą 70 elektropojazdów. Poza tym od września w kalifornijskim mieście dostępne będzie również innowacyjne rozwiązanie parkingowe ParkNow.

Wraz z uruchomieniem programu DriveNow na 9 stacjach BMW rozsianych na terenie całego San Francisco dostępnych będzie 70 w pełni elektrycznych, bezemisyjnych samochodów BMW ActiveE. Po zarejestrowaniu się w Internecie lub osobiście klienci lokalizują i rezerwują dostępny pojazd na stronie DriveNow lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Zwrot pojazdu odbywa się w dowolnej stacji DriveNow, dzięki czemu można w razie potrzeby przejechać się tylko w jedną stronę. Współpraca z kalifornijskim przedsiębiorstwem Coulomb Technologies zapewnia korzystanie z sieci ChargePoint, co umożliwia kierowcy szybkie znalezienie najbliższej stacji ładowania pojazdów elektrycznych, w razie konieczności naładowania pojazdu podczas nielimitowanego okresu wypożyczenia. Parkowanie i ładowanie na stacjach DriveNow są bezpłatne.

Oferta DriveNow w ramach premium car sharing stanowi nowoczesną koncepcję mobilności, która łączy najwyższą jakość pojazdów i serwisu z nieskomplikowanym i elastycznym użytkowaniem. DriveNow jest pierwszą koncepcją typu car sharing, która konsekwentnie stawia na wydajne samochody premium oraz na bogaty serwis. W Niemczech program DriveNow został uruchomiony w czerwcu 2011 jako car sharing joint venture pomiędzy BMW Group a Sixt AG, firmą wynajmującą samochody. Program DriveNow ma już

45 000 zarejestrowanych użytkowników i jest oferowany w Monachium, Berlinie, Dusseldorfie, a na jesień zostanie uruchomiony również w Kolonii. W USA DriveNow stanowi spółkę, należącą w pełni do BMW Group.

Elektroniczny serwis parkingowy ParkNow umożliwia użytkownikom wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowego po gwarantowanej cenie, zgodnie z osobistymi preferencjami kierowcy. Klient może skorzystać z aplikacji ParkNow na iPhone’a, aby znaleźć lub zarezerwować miejsce parkingowe, zapłacić za nie i otrzymać wskazówki dojazdu na stronie ParkNow. Skraca to czas na szukanie miejsca parkingowego i negatywny wpływ na środowisko poprzez emisję spalin. Obecnie uruchomionych jest 14 stacji ParkNow w San Francisco i okolicy. ParkNow stanowi joint venture pomiędzy BMWi Ventures i Urban Mobility.

BMW Group oferuje DriveNow i ParkNow w ramach submarki BMWi. BMW i dostarcza innowacyjne usługi mobilnościowe i wzmacnia pozycję marki BMW w zakresie zrównoważonego rozwoju i zorientowania na przyszłość. Do marki BMWi należą dwa rewolucyjne, nowe pojazdy BMW i3 i BMW i8, które pojawią się na rynku w 2013 i 2014 roku. Te dwa modele będą pierwszymi pojazdami produkowanymi seryjnie, specjalnie wyposażonymi w silnik elektryczny i napęd elektryczno-hybrydowy.

BMW i Ventures jest spółką typu venture capital, utworzoną w 2011 roku w ramach podmarki BMWi, aby wspierać finansowo firmy pracujące nad rozwiązaniami mobilnościowymi dla gęsto zaludnionych miastach na całym świecie.