BMW: Z4 GTLM PRAGNIE WYGRAĆ BY UCZCIĆ SUKCES SPRZED LAT

bmw_wys_us1

W sobotę, 21 marca zespół wyścigowy BMW Team RLL wystartuje w 63. edycji legendarnego 12-godzinnego maratonu w Sebring na Florydzie (USA). Celem jest zwycięstwo.

Ten klasyk długodystansowy to także drugi wyścig w serii United SportsCar Championship (USCC) w tym sezonie. BMW Motorsport i BMW North America świętują w tym roku na torze Sebring rocznicę: 40 lat temu BMW Motorsport odniosło pierwsze zwycięstwo w Sebring – z modelem BMW 3.0 CSL.


Zobacz relacje:

SPORT


 

Aby w specjalny sposób uhonorować tamten sukces, oba startujące w najbliższym wyścigu na Sebring International Raceway samochody zespołu BMW Team RLL – BMW Z4 GTLM – będą pomalowane w wyjątkowy sposób. A samochód nr 25 wystąpi w barwach BMW 3.0 CSL, które wygrało ten wyścig w roku 1975. Tę „rocznicową” stylizację BMW North America zaprezentowało na specjalnej ceremonii podczas konkursu elegancji Amelia Island na północy Florydy.

bmw_wys_us2

W uroczystości wzięło udział wielu bohaterów tamtych lat. Na Amelia Island w 40 lat po historycznym triumfie spotkali się ponownie kierowcy, którzy zdobyli wtedy puchar: Brian Redman i Sam Posey z USA oraz Hans- Joachim Stuck. Wśród gości byli także szef BMW Motorsport, Jens Marquardt oraz pierwszy dyrektor BMW Motorsport GmbH – legendarny Jochen Neerpasch.

Wszyscy oni siedzieli w pierwszym rzędzie na trybunie honorowej Sebring, kiedy aktualny kierowca zespołu BMW Team RLL, Bill Auberlen pokonywał pokazowe okrążenia toru za kierownicą BMW Z4 GTLM pomalowanym w rocznicowe barwy.

Rok 1975 był w historii BMW North America rokiem niezwykle istotnym: właśnie wówczas oficjalnie założono to przedsiębiorstwo, a w zaledwie kilka dni później na torze Sebring BMW 3.0 CSL odniosło pierwsze, historyczne zwycięstwo. Dziś zespół BMW Team RLL liczy na dopisanie kolejnego rozdziału wielkich triumfów – potem, jak w otwierającym sezon wyścigu Daytona jego samochody zdobyły w klasie GTLM drugie i czwarte miejsce.

BMW_wys_us3