BRECK: NOWA LINIA KLOCKÓW DLA AUT Z SEGMENTU PREMIUM

Breck Hight1

Marka Breck stworzyła przeznaczone dla aut z wyższych segmentów klocki hamulcowe z systemem Hight Safety. Są przeznaczone dla takich producentów, jak Audi, Mercedes, BMW, Porsche czy Volkswagen.

Nowy produkt jest efektem prac realizowanych przez wewnętrzny Dział Badań i Rozwoju firmy Lumag, do której należy Breck.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Samochody klasy premium kupowane są nie tylko ze względu na prestiż danej marki, ale również zastosowane w nich najnowocześniejsze technologie, które mają bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo oraz szeroko pojęty komfort podróży. Wiele tego rodzaju pojazdów oferuje również wysokie osiągi umożliwiające dynamiczną jazdę.

W rezultacie bardzo często ich układy hamulcowe pracują na najwyższych obrotach, a trwałość i skuteczność takich elementów jak klocki lub tarcze hamulcowe jeszcze mocniej zyskuje na znaczeniu. Jednocześnie cykl eksploatacyjny każdej części w pewnym momencie się kończy i kierowcy stają przed decyzją o zakupie nowych produktów.

Ceramiczne klocki hamulcowe polskiej marki Breck z systemem Hight Safety zostały wytworzone z nowej, wysokojakościowej mieszanki materiału ciernego, która przekłada się na bardzo dobrą skuteczność hamowania, mniejsze pylenie, cichszą pracę oraz dłuższą żywotność. Jednocześnie, tworzące z nimi duet odporne na odkształcanie tarcze Breck Hight- Carbon, dzięki wysokiej zawartości węgla znacząco zwiększają komfort jazdy.

– Jesteśmy świadomi jak duże wymagania pod kątem komfortu oraz bezpieczeństwa stawiane są przez kierowców samochodów z klasy premium. Wyniki realizowanych przez nas na alpejskim szczycie Grossglokner testów drogowych potwierdziły, że w wielu aspektach technicznych nasze najnowsze produkty oferują lepsze parametry niż części montowane na wyposażeniu fabrycznym. W rezultacie jestem przekonany, że w pełni zaspokoimy oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – mówi Marek Żak, prezes spółki Lumag, producenta klocków hamulcowych Breck.

Precyzja w każdych warunkach

Zastosowany we wprowadzanych właśnie na rynek klockach hamulcowych system Hight Safety zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy oraz pewność skutecznego i komfortowego hamowania. W wyniku badań i testów powstał nowej generacji ceramiczny materiał cierny o ulepszonej przewodności cieplnej, który poprawił komfort hamowania. Warty podkreślenia jest również brak miedzi, który sprawia że nowe klocki hamulcowe są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również wyprzedzają dopiero opracowane międzynarodowe normy w tym zakresie.

– Jesteśmy szczególnie dumni z uzyskania niskiego poziomu zużycia materiału ciernego. Wykonane przez nas testy porównawcze wykazały, że podczas jazdy autostradowej ten parametr był o 49% niższych niż w przypadku produktów przeznaczonych na pierwszy montaż, a podczas jazdy miejskiej aż o 62%. Dodatkowo klocki Breck osiągnęły bardzo dobre wyniki hamowania przy dużych prędkościach, czyli w sytuacji kiedy precyzja, niezawodność oraz skuteczność są najważniejsze – mówi Tomasz Orłowski, kierownik w Dziale Badań i Rozwoju Lumag, odpowiedzialny za rozwój klocków hamulcowych Breck.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Tarcze hamulcowe Breck Breck Hight- Carbon to wybór dla tych, którzy cenią sobie najnowsze technologie. Wysoka zawartość węgla gwarantuje cichszą pracę, co przekłada się na wyższy komfort jazdy, zminimalizowanie procesu deformacji oraz mniejsze nagrzewanie się tarcz. Wykorzystane w produktach nowoczesne rozwiązania redukują tzw. efekt „hot judder”, czyli znacząco zmniejszają drgania kierownicy nawet przy dużej prędkości i małej intensywności hamowania. Dodatkowo powłoka Geomet, umożliwia wyeliminowanie procesu odtłuszczania i sprawia, że tarcze są nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale także proste w montażu.

Klocki hamulcowe Breck Hight Safety oraz tarcze Breck Hight- Carbon są już dostępne w sprzedaży dla znacznej ilości modeli modeli. W kolejnych miesiącach oferta będzie rozszerzana o kolejne modele i marki pojazdów z segmentu premium.