Przed nami upragniony długi weekend. Wystarczy jeden dzień urlopu, aby zyskać „całe” cztery dni wolnego. Owe cztery dni nie muszą jednak oznaczać jedynie wyjazdu na przysłowiową działkę.
Możliwości są tak duże, jak bogata jest nasza wyobraźnia. A jeśli pomysłów brak, warto zainspirować się kampanią „We’ve been everywhere” firmy Bridgestone, która podpowiada, gdzie można pojechać, żeby zrealizować podróż życia.
Zobacz także:
SPORT
Czasem wystarczy dobry pomysł, sprawdzony kompan, aby w chwilę zaplanować właśnie taką podróż. Wyjeżdżając wcześnie rano z domu często już późnym popołudniem, możemy wygrzewać się na piaszczystej plaży w słonecznych Włoszech, nad morzem w wciąż egzotycznej dla nas Czarnogórze lub spacerować po ulicach rajdu Monako. Poczuj zew przygody i wyrusz na najlepszy urlop pod słońcem.
1. Wakacje cztery na cztery
(Czarnogóra, Góry Dynarskie)
Dla żądnych przygód polecamy omijanie głównych autostradowych arterii i wypad na bezdroża Montenegro. Niewiele miejsc na świecie oferuje tak niepowtarzalnie kontrastujący ze sobą krajobraz. Poprzecinana Dynarskimi Alpami i serpentynami kanionów Czarnogóra stanowi obowiązkową pozycję na każdej off-roadowej liście. W drodze na pewno nie zabraknie okazji, aby podnieść poziom adrenaliny.
• Odległość: 1 600 km;
• Czas jazdy samochodem: 18 h;
• Polecany pasażer: Najlepiej bez choroby lokomocyjnej;
• Należy pamiętać: O porządnej klimatyzacji;
• Polecane opony: Bridgestone Dueler H/P Sport (do SUV-ów).
2. Lewym pasem ku luksusowi
(Księstwo Monako, Monte Carlo)
W kilkanaście godzin jazdy samochodem po niemieckich autostradach możemy znaleźć się na Riwierze Francuskiej, w stolicy światowego luksusu. Tu przyjeżdżają najzamożniejsi Europejczycy, najpiękniejsze kobiety świata i w końcu to tu odbywa się najefektowniejszy wyścig Formuły 1. Aby poczuć się jak stały bywalec zachęcamy do zaopatrzenia się w odpowiedni samochód, pasujący swoim charakterem do Księstwa Monaco – np. Ferrari California.
• Odległość: 1 800 km;
• Czas jazdy samochodem: 16,5 h;
• Czas jazdy Ferrari California: 16,5 h i 28 lat (z uwzględnieniem odkładania pieniędzy na zakup Ferrari przy średniej krajowej pensji);
• Polecany pasażer: Sophia Loren;
• Należy pamiętać: O tym, iż ok 60 proc. autostrad niemieckich nie posiada ograniczeń prędkości. Zwłaszcza kiedy będziemy jechać Ferrari;
• Polecane opony: Bridgestone Potenza S001, opracowane na podstawie doświadczeń w motosporcie, przeznaczone do szybkiej jazdy.
3. Motocyklem Autostradą Słońca
(Włochy, Misano Adriático)
Fanom wiatru we włosach z pewnością przypadnie do gustu podróż jednośladem nad adriatyckie wybrzeże Włoch, gdzie już niedługo odbędzie się kolejny wyścig MotoGP. Autostrada del Sole zmiękczy serca nawet najtwardszych motocyklowych zapaleńców. Jeśli pragniesz zobaczyć tor Misano Adriático, na którym już za miesiąc zmierzą się najwięksi motocykliści świata, to miejsce jest dla Ciebie!
• Odległość: 1 800 km;
• Czas jazdy motocyklem: 16 h;
• Polecany pasażer: Aerodynamiczny;
• Należy pamiętać: O kasku i kąpielówkach;
• Polecane opony: Bridgestone Battlax T30, do jazdy w dalekie podróże.
4. …na zieloną Ukrainę
(Ukraina, Lwów)
Komu daleka obczyzna nie w smak, polecamy odwiedziny u najbliższych sąsiadów. Za naszą wschodnią granicą czeka wiele atrakcji dla każdego, kto ceni wielokulturowość. Lwów zachęca nie tylko ciekawymi zabytkami, ale również swoją bogatą historią ukrytą w murach Starówki wpisanej na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Urlopowa wyprawa do Lwowa to doskonała propozycja dla globtroterów, którzy chcą poczuć zew przygody jednocześnie pozostając blisko miejsc związanych z ich słowiańską duszą.
• Odległość: 400 km;
• Czas jazdy samochodem: 5,5 h;
• Polecany pasażer: Władający językiem ukraińskim;
• Należy pamiętać: O zielonej karcie;
• Polecane opony: Bridgestone Turanza T001, które zapewniają równowagę między niskimi oporami toczenia oraz parametrami prowadzenia na mokrej nawierzchni.
Każdy wyjazd, niezależnie jak spontaniczny wymaga jednak przygotowań. Przed wyruszeniem w trasę należy bezwzględnie sprawdzić stan pojazdu – ciśnienie w oponach, wysokość bieżnika, poziom oleju czy stan hamulców. Dopiero po upewnieniu się, że pojazd bezpiecznie dowiezie nas do celu, można przejść do przygotowań czyniących podróż bardziej wygodną. Na liście niezbędnych przedmiotów, których nie powinno zabraknąć w trasie znajdują się także telefon komórkowy oraz nawigacja, pamiętajmy także o dokumentach.







![NISSAN: X TRAIL ŚWIĘTUJE 25 LAT I DEBIUTUJE W NOWEJ ODSŁONIE Nissan X Trail z okazji 25-lecia debiutuje w odświeżonej wersji na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Nissan-X‑Trail-65x65.jpg)
![DS AUTOMOBILES: DS N°7 DEBIUTUJE Z NAPĘDAMI E-TENSE I HYBRID DS Automobiles wprowadza na rynek nowego DS N°7, który łączy luksusowy charakter […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/DS-N°7-65x65.jpg)
![PARYŻ 2026: FIAT ZAPREZENTUJE NOWE MODELE GRIZZLY I GRIZZLY FASTBACK FIAT zapowiedział dwa nowe modele – Grizzly i Grizzly Fastback – którymi […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Paryz-2026-Fiat-Grizzly-i-Grizzly-Fastback--65x65.jpg)
![PIMS: ŚWIATOWY DEBIUT NISSANA NAVARY PRO PHEV I PRIMERY EV Nissan zaprezentował dwa zupełnie nowe modele opracowane w Chinach – pick-upa Navara […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nissan-PIMS-65x65.jpg)
![RAJD POLSKI 2026: PIĘTNAŚCIE ODCINKÓW SPECJALNYCH O DŁUGOŚCI PONAD 187 KILOMETRÓW Organizatorzy 82. Rajdu Polski opublikowali oficjalne mapy tras czwartej rundy Rajdowych Mistrzostw […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Polski-2026-zapowiedz-65x65.jpg)
![RAJD MAŁOPOLSKI: SZEJOWIE ZWYCIĘŻAJĄ PO ZACIĘTEJ WALCE Jarosław i Marcin Szejowie wygrali Valvoline Rajd Małopolski – trzecią rundę sezonu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Malopolski-2026-1-65x65.jpg)
![TOYOTA: WODOROWY DKR GR FC HILUX WYSTARTUJE W RAJDZIE DAKAR 2027 Toyota GAZOO Racing przygotowuje wodorowy samochód z ogniwami paliwowymi do startu w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/DKR-GR-FC-Hilux-65x65.jpg)
![TOYOTA: WYŚCIGOWY PROTOTYP TR LH2 NA CIEKŁY WODÓR DEBIUTUJE PRZED LE MANS 24H Toyota prezentuje wyścigowy prototyp TR LH2 zasilany ciekłym wodorem podczas tegorocznego tygodnia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/TOYOTA-TR-LH2-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![OPEL: 20 LAT CORSY D OD ECOFLEX DO OPC NÜRBURGRING EDITION Opel Corsa D obchodzi 20. rocznicę rynkowego debiutu, który miał miejsce w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Opl-Corsa-D-65x65.jpg)
![MAZDA: MAZDA 787B POWRACA NA TOR LE MANS Z OKAZJI 35. ROCZNICY ZWYCIĘSTWA Mazda 787B, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans 1991, ponownie pojawi się na […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mazda-787B-Le-Mans-65x65.jpg)
![NISSAN: 13 LAT ROZWOJU LEAF-A OCZAMI PIONIERÓW ELEKTROMOBILNOŚCI Od pierwszych eksperymentów z ograniczonym zasięgiem po dalekodystansowe wyprawy przez najbardziej wymagające […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Nissan-LEAF-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![MERCEDES-BENZ: PIĘĆ GWIAZDEK GREEN NCAP DLA ELEKTRYCZNEGO MODELU CLA Nowy Mercedes-Benz CLA 250+ z technologią EQ otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Mercedes-CLA-250-Green-NCAP-65x65.jpg)
![MAZDA: POKŁADOWY SYSTEM WYCHWYTYWANIA CO₂ Z KOLEJNYM PRZEŁOMEM Mazda przeprowadziła kolejny test swojego pokładowego systemu wychwytywania dwutlenku węgla „Mazda Mobile […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mazda-system-wychwytywania-CO2-65x65.jpg)
![EURO NCAP: NOWYE BMW IX3 Z MAKSYMALNĄ OCENĄ W TESTACH BEZPIECZEŃSTWA BMW iX3 otrzymało maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Euro-NCAP-BMW-iX3-65x65.jpg)
![VOLVO: TYSIĄCE POLAKÓW ODWIEDZIŁO MIASTECZKA BEZPIECZEŃSTWA Tegoroczna edycja programu Volvo For Safety przekroczyła półmetek, gromadząc już niemal 62 […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Volvo-For-Salety-65x65.jpg)
![FORD: TRANSIT CUSTOM KOMBI OFERUJE MIEJSCE DLA DZIEWIĘCIU OSÓB Ford Transit Custom Kombi pokazuje, że bestsellerowy dostawczy model marki może pełnić […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Ford-Transit-Custom-Kombi-65x65.jpg)
![OPEL: COMBO START DEBIUTUJE JAKO NOWA BAZOWA WERSJA DLA FIRM Opel wprowadza nową wersję modelu Combo skierowaną do klientów biznesowych. Combo Start […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Opel-Combo-Start-65x65.jpg)
![SAILUN: NOWE OPONY ATREZZO ERANGE I ELITE2 NA SEZON 2026 Marka Sailun przygotowała nowe produkty, które mają wzmocnić jej ofertę na europejskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Sailun-Atrezzo-Erange-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: CROSSCONTACT A/T² ZAPROJEKTOWANA DO JAZDY W TERENIE I NA ASFALCIE Continental poszerza ofertę opon terenowych o nowy model CrossContact A/T². Opona została […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/Continental-CrossContact-A-T²-65x65.jpg)
![CUPRA: CZYM PRODUCENCI ZASTĄPIĄ SKÓRĘ I ALUMINIUM? Skóra, aluminium i tradycyjne materiały wykończeniowe coraz częściej ustępują miejsca rozwiązaniom wykorzystującym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/07/CUPRA-materialy-przyszlosci-65x65.jpg)
![BMW: ASYSTENT AUTOSTRADOWY POMÓGŁ KLIENTOM PRZEJECHAĆ 200 MILIONÓW KILOMETRÓW Klienci BMW przejechali już ponad 200 milionów kilometrów z wykorzystaniem Asystenta autostradowego […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/BMW-asystent-autostradowy-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
