BRIDGESTONE: WYGRANA W TEŚCIE OPON DO SUV-ÓW

BS_dueler_HPsport_RFT

W testach przeprowadzonych przez francuski magazyn motoryzacyjny l’Argus de l’Automobile zwycięzcą została opona Bridgestone Dueler Sport H/P (Highway Performance). Prowadziła ona zarówno w poszczególnych rankingach jak i w teście porównawczym opon do SUV.

Ocenie poddano sześć czołowych marek opon do SUV-ów. Dueler Sport H/P okazała się najlepsza w rankingu „jakość-cena” oraz została jedyną oponą, która osiągnęła wynik 4,5 gwiazdek na 5 możliwych.


Zobacz także:
OPONY


L’Argus oceniał jakość prowadzenia, hamowanie na suchym i mokrym, odporność na aquaplanning, opory toczenia oraz poziom hałasu wszystkich sześciu marek. Do swojego pierwszego miejsca w ocenie ogólnej Dueler Sport H/P dodaje najlepszą pozycję w hamowaniu na suchej nawierzchni (zarówno w kategorii od 90 km/h do 0 km/h, jaki przy hamowaniu od 130 km/h do zera), najwyższą jakość prowadzenia (obejmującą między innymi wrażliwość na reakcje kierowcy, precyzję, stabilność) oraz najlepsze prowadzenie na mokrej nawierzchni.

– Dueler Sport H/P została zaprojektowana, by dać nowej generacji pojazdów SUV wszechstronnie wyjątkowe parametry oraz komfort prowadzenia. Niniejszy test dowodzi, że Bridgestone osiągnął swój cel – stwierdza José Enrique Gonzales, Director Consumer Marketing, Bridgestone Europe.

Testy na torze wyścigowym były prowadzone na jednym z najlepszych prywatnych obiektów we Francji przy użyciu opon w rozmiarze 215/65 R16 zamontowanych w Nissanie Qashqai 1.6 130 KM. Podczas każdej oceny l’Argus używał opon referencyjnych, by wyeliminować jakiekolwiek zmienne, takie jak prędkość i kierunek wiatru czy temperatura nawierzchni.