BRIDGESTONE: ZIMA W POZNANIU – CIEKAWE SPOTKANIE

Op_02633

Umiejętność zachowania się na drodze w każdych warunkach to istotny element bezpieczeństwa jazdy. Poznańscy policji spotkają się w tej sprawie z dla mieszkankami Poznania.

To kolejny etap szerokiej inicjatywy policji pod tytułem Akademia Bezpiecznej Kobiety. Główną ideą przyświecającą akcji jest edukacja pań w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresujących.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO
OPONY


Wiedza przekazywana w formie warsztatów dotyczących m.in. samoobrony, przeciwdziałania zjawiskom przemocy i dyskryminacji wobec kobiet, jest elementem budowania świadomości mieszkanek Poznania i poczucia ich bezpieczeństwa. Tym razem potrzeba zorganizowania kolejnego spotkania wyszła od samych pań. Sukces kampanii, zachęcił je do poszerzenia wiedzy z zakresu motoryzacji i eksploatacji auta.

Jazda w zimowych warunkach sprawia bowiem trudności nawet doświadczonym kierowcom. Podczas prelekcji uczestniczki będą poznawać techniki jazdy w trudnych warunkach zimowych i dowiedzą się, jak zachować zimną krew w sytuacji wypadku, kolizji lub przebicia opony. Do współpracy została zaproszona firma Bridgestone, producent opon, która w Poznaniu posiada jeden ze swoich najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych. Podczas spotkania ekspert z Bridgestone zaprezentuje na przykładzie najlepszych produktów oraz ich technicznych przekrojów różnice w konstrukcji opon letnich i zimowych, a także pokaże, jak opony zachowują się w różnych warunkach pogodowych.

– Konstrukcja opon jest bardzo złożona i często zbyt skomplikowana dla przeciętnego użytkownika samochodu. W związku z tym, naszym celem jest zaprezentowanie opon Bridgestone w bardziej przystępny, łatwy do zrozumienia sposób. Zależy nam na tym, aby uczestniczki spotkania przekonały się, że opony są nader istotnym elementem pojazdu, który wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Praktyczna prezentacja produktów z pewnością pozwoli lepiej przekonać uczestniczki o ich zaletach i korzyściach wynikających z ich właściwego doboru – mówi Patryk Jasik, Kierownik Działu Technicznego Bridgestone, który poprowadzi prezentację.

Pokaz pozwoli również zrozumieć wszystkim uczestniczkom, jak duży wpływ na bezpieczeństwo i utrzymanie przyczepności ma odpowiednie ogumienie. Ekspert z Bridgestone poruszy także ważny, choć często bagatelizowany temat eksploatacji opon. Panie dowiedzą się jak prawidłowo kontrolować głębokość bieżnika, jak sprawdzać ciśnienie opon oraz jak ważny jest prawidłowy dobór opon do konkretnego modelu auta.

– Umiejętność zachowania na drodze ma duże znaczenie. Samochód potrzebuje zarówno opanowanego kierowcy, jak i odpowiedniego wyposażenia. Prowadzenie auta, szczególnie zimą, w dużym stopniu zależy od jakości opon, ponieważ stanowią one jedyny element łączący pojazd z nawierzchnią. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do pomocy w zorganizowaniu prelekcji producenta opon, firmę Bridgestone – powiedział podinsp. Janusz Wiśniewski, Komendant Komisariatu Policji Poznań – Jeżyce.

Tegoroczna współpraca jest naturalnym wynikiem wcześniejszego udanego projektu producenta i poznańskiej policji oraz bliskości tak zaawansowanego zakładu Bridgestone. Spotkanie nie będzie jednak wyłącznie nudnym wykładem. Organizatorzy przygotowali je tak, by zachęcało do aktywnego udziału.

– Całość zaplanowana jest w ciekawej oprawie multimedialnej. Nie chcemy przekazywać wyłącznie suchych faktów. Stawiamy na wiedzę praktyczną. Mamy nadzieję, że uczestniczki wyniosą z organizowanego spotkania dużą dawkę informacji i przede wszystkim będą się czuły bezpiecznie – dodaje podinsp. Janusz Wiśniewski.

Akcja dla Pań to kolejna okazja do współpracy firmy Bridgestone i poznańskich funkcjonariuszy.

– Bardzo się ucieszyliśmy, że po raz kolejny możemy pomóc w działaniach poznańskiej policji. Chcemy pokazać, że opony to nie tylko produkt, ale także inwestycja w bezpieczeństwo, nasze i naszych bliskich. To inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Liczymy, że będzie to cenna lekcja, która pozwoli wszystkim uczestniczkom poczuć się pewnie w aucie, niezależnie od pogody – komentuje Anna Paszt, odpowiedzialna za PR&Marketing w Bridgestone Europa Wschodnia.

Spotkanie odbędzie się 29. stycznia o godzinie 17.00 w poznańskiej Szkole Podstawowej nr 71 przy ul. Przybyszewskiego 37.

A może podobne akcje warto zorganizować i w innych miastach? Zainteresowanych tematem pań zapewne na nich nie zabraknie!