CASABLANCA 2012: PREMIERA – DACIA DOKKER

Podczas salonu samochodowego w Casablance Dacia prezentuje dwa nowe modele, które uzupełnią w tym roku jej gamę: wielofunkcyjnego kombivana o nazwie Dokker i funkcjonalny samochód dostawczy – Dokker van. Bbędą one wprowadzone do sprzedaży w pierwszej kolejności w Maroku już od połowy bieżącego roku.

Dacia Dokker to praktyczny i wielofunkcyjny pojazd dla pięciu osób, dostępny w sprzedaży w wersji z jednymi lub dwojgiem przesuwnych bocznych drzwi. Dzięki przestronnemu bagażnikowi i prostym możliwościom zmiany konfiguracji wnętrza jest przede wszystkim przeznaczony dla klientów poszukujących pojazdu wielofunkcyjnego, który jednocześnie umożliwiłby załadunek przedmiotów o dużych rozmiarach i podróż z całą rodziną w komfortowych warunkach.

Samochód dostawczy Dacia Dokker van może być wyposażony w jedne lub dwoje dużych przesuwnych drzwi bocznych. Jest odpowiedzią na wszystkie wymagania przedsiębiorców, przedstawicieli rzemiosła i handlu. Niezawodny i solidny, zapewnia jedne z największych możliwości ładunkowych spośród samochodów z tego segmentu, jak również pomysłowe możliwości zmiany konfiguracji wnętrza oraz niskie zużycie paliwa.

Nazwa „Dokker” pochodzi od angielskiego słowa “dockworker”, oznaczającego pracownika portowego odpowiedzialnego za załadunek i rozładunek statków. Podkreśla w ten sposób duże możliwości ładunkowe pojazdów, możliwości zmiany konfiguracji wnętrza i solidność.

Dacia – pomysłowe rozwiązanie

Dacia, marka Grupy Renault, odświeżona w 2004 roku dzięki modelowi Logan, stała się na przestrzeni 8 lat uznanym graczem na rynku samochodowym. Potrafiła zdobyć zaufanie klientów dzięki wyraźnym atutom:
– parametrom użytkowym i najlepszym na rynku stosunkiem ceny do przestrzeni wewnętrznej;
– prostocie: poprzez ofertę wyposażenia ukierunkowaną na to, co najważniejsze;
– niezawodności, dzięki sprawdzonym rozwiązaniom technicznym Grupy Renault.

Aktualnie gama liczy 9 modeli:
– Logan (sedan);
– Logan MCV (kombi);
– Logan Van (furgonetka);
– Logan Pick-up;
– Sandero, w wersji dwubryłowej (hatchback) i Stepway;
– Duster, SUV w wersjach 4×2 i 4×4;
– Lodgy, rodzinny minivan w wersji 5- i 7-miejscowej;
– Dokker, wielofunkcyjny kombivan;
– Dokker Van, funkcjonalny pojazd dostawczy.