CASTROL: PAMIĘTAJ O REGULARNEJ KONTROLI POZIOMU OLEJU SILNIKOWEGO!

Z nowego badania wynika, że zaledwie 41% właścicieli samochodów w Polsce sprawdza poziom oleju silnikowego co miesiąc.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Castrol w ramach wyzwania „TRZYMAJ POZIOM”, które podkreśla znaczenie regularnego monitorowania poziomu oleju silnikowego. Castrol organizuje konkurs, w którym można wygrać bezpłatne zestawy do uzupełniania oleju, a ponadto udostępnia proste wytyczne online umożliwiające kierowcom szybkie i łatwe sprawdzenie poziom oleju w swoim samochodzie. Więcej można się dowiedzieć na stronie www.castrol.pl/wyzwanie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 
Ponadto wiele serwisów partnerskich marki Castrol w całym kraju, które biorą udział w kampanii, będzie oferować kierowcom bezpłatne kontrole oleju.

Z badania przeprowadzonego przez Castrol wynika, że niektóre samochody na polskich drogach jeżdżą przez dłuższy czas bez sprawdzania poziomu oleju, a 22% właścicieli twierdzi, że zostawia to zadanie mechanikom podczas przeprowadzania corocznego serwisu pojazdu. 18% respondentów stwierdziło, że nie wie, jak często powinno się sprawdzać olej. 28% właścicieli samochodów samodzielnie sprawdza olej, ale tylko wtedy, gdy na wyświetlaczu pojawi się czerwona kontrolka oleju.

Niewielka grupa właścicieli samochodów w Polsce (23%) nigdy nie uzupełniała oleju silnikowego w swoim obecnym ani w żadnym poprzednim samochodzie, a 12% twierdzi, że nie wie, jak przeprowadzić kontrolę oleju w swoim aktualnym pojeździe. Wielu z nich nie czuje się pewnie podczas przeprowadzania kontroli oleju, a prawie jedna trzecia (29%) zgadza się z następującym stwierdzeniem: „Wolę poprosić mechanika, aby sprawdził poziom oleju, ponieważ zrobi to lepiej”. 63% twierdzi, że zazwyczaj sprawdza poziom oleju samodzielnie, a pozostali respondenci proszą o pomoc partnera, współmałżonka, sąsiada, członka rodziny lub współpracownika.

Castrol szacuje, że 21% pojazdów na europejskich drogach ma obecnie niski stan oleju silnikowego, a w 8% z nich może z tego powodu w każdej chwili dojść do uszkodzenia silnika, gdyż stan oleju utrzymuje się poniżej zalecanego poziomu minimalnego.

Z przeprowadzonej przez nas ankiety jasno wynika, że nadal musimy pracować nad budowaniem świadomości właścicieli samochodów co do konieczności regularnej kontroli poziomu oleju oraz pomóc im uwierzyć, że poradzą sobie z tym zadaniem komentuje Shailendra Gupte, dyrektor ds. marketingu Castrol w regionie EMEA. Wiele serwisów partnerskich marki Castrol oferuje klientom bezpłatne kontrole oleju, aby silniki ich samochodów działały wydajnie i skutecznie.

Kierowcy mogą się również zapoznać z prostą instrukcją obsługi na stronie internetowej Castrol, która pokazuje, jak szybko i łatwo można sprawdzić i uzupełnić olej silnikowy. Wykonując tę czynność co miesiąc, kierowcy mogą znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia niskiego poziomu oleju, który w widoczny sposób obniża osiągi i wydajność silnika, potencjalnie prowadząc do jego uszkodzeń i awarii.

Kierowcy mogą także odwiedzić tę stronę internetową, aby zarejestrować się i otrzymywać powiadomienia o konieczności sprawdzenia oleju. Zarejestrowane osoby automatycznie wezmą udział w losowaniu nagród i mają szansę wygrać bezpłatny zestaw do uzupełniania oleju Castrol Edge.