CASTROL: SIMONCELLI TESTOWAŁ FORDA WRC

Startujący na co dzień w motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP Marco Simoncelli wziął udział w teście Castrol i Ford Abu Dhabi World Rally Team. Impreza odbyła się a lotnisku Carlisle w Kumbrii w północno-zachodniej Anglii. Test został zorganizowany przez Castrol, który jest sponsorem zarówno startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata zespołu Ford Abu Dhabi, jak i teamu San Carlo Honda Gresini, do którego należy Simoncelli startujący w MotoGP.


Zobacz także:

GRAND PRIX MALEZJI 2011: MARCO SIMONCELLI NIE ŻYJE


Włoch prowadził Forda Fiestę RS WRC przez 50 km na krętym torze, a pilotował go sam Mikko Hirvonen. Fin, który niedawno powrócił do Wielkiej Brytanii po zwycięstwie w Rajdzie Australii służył radą i dzielił się swoją bogatą wiedzą. Co ciekawe, dla motocyklisty z zespołu San Carlo Honda Gresini nie był to pierwszy kontakt z rajdówką. Brał on udział w ubiegłorocznym Monza Rally Show, które ukończył na 16. pozycji w klasyfikacji ogólnej, najlepszej spośród zawodników MotoGP.

– Chętnie skorzystałem z zaproszenia firmy Castrol by poprowadzić takie auto. Zajęło mi trochę czasu, aby przyzwyczaić się do samochodu, ale gdy już to zrobiłem, kontrola nad nim była świetna – jest on bardzo dobrze wyważony – powiedział Marco Simoncelli, który w tegorocznym sezonie dwukrotnie wywalczył pole position w wyścigach MotoGP. Wymienianie doświadczeń i wiedzy technicznej z innymi kierowcami jest zawsze przydatne. Dużo się dziś nauczyłem od Mikko i zespołu.

– Bardzo podoba mi się to, że Castrol umożliwia nam spotkanie innych rajdowców i kierowców – powiedział Mikko Hirvonen, dwukrotny rajdowy wicemistrz świata. Marco ma wielki talent. Biorąc pod uwagę, że był to jego pierwszy przejazd w tym samochodzie, ustanowił kilka imponujących czasów. Może po MotoGP jego przyszłość to właśnie WRC!

Po teście na torze Simoncelli wraz z Jonathanem Rea, motocyklistą zespołu Castrol Honda rywalizującego w World Superbike – wzięli udział, jako pasażerowie w jeździe na testowym odcinku leśnym M-Sport – firmy przygotowującej Forda Fiestę RS WRS do startów na rajdowych trasach.