CES 2014: SAMSUNG I JEGO TECHNOLOGIE MOBILNE

galaxy-1

Samsung Electronics Co., Ltd. zaprezentowała ciekawą prezentację interaktywną, specjalnie przygotowaną na targi CES 2014. Technologie mobilne są tematem przewodnim tegorocznej edycji wystawy.

Samsung na swoim stoisku oferuje szereg interaktywnych ekspozycji. Przykłady współpracy urządzeń mobilnych GALAXY z produktami firm BMW, Trek Bikes, Kidrobot i 3D Systems przyciągają codzienne rzeszę zainteresowanych osób.


Zobacz także:
CES 2014
TECHNIKA


Interaktywne prezentacje pokazują pełną gamę możliwości mobilnej integracji Samsung GALAXY Note 3, Samsung Gear i nowego tabletu NotePRO.

BMW – Samsung GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote

BMW i3, czyli pierwszy na świecie w pełni skomunikowany samochód z napędem elektrycznym, został wyposażony w zintegrowaną kartę SIM, która zapewnia kierowcy dostęp do pojazdu w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Korzystając z aplikacji BMW i Remote, kierowca może wymieniać się informacjami z pojazdem bezpośrednio ze swojego urządzenia mobilnego. Dzięki temu może korzystać z przydatnych funkcji, takich jak kontrola stanu naładowania baterii i aktualnego zasięgu pojazdu, sprawdzenie zamknięcia okien, czy też zdalna regulacja klimatyzacji.

galaxy-2

Samsung i BMW wspólnie opracowały prezentację Samsung GALAXY Gear w wersji zaprojektowanej z myślą o aplikacji BMW i Remote. Dzięki Samsung GALAXY Gear, możliwości znane dotychczas jedynie ze smartfonów stają się dostępne także dla użytkowników urządzeń nadgarstkowych. Korzystając z GALAXY Gear będziemy mogli w wygodny sposób uzyskiwać dostęp do pojazdu i otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje o jego stanie. Najważniejsze informacje będą dostępne na wyświetlaczu, więc nie będzie już konieczności wydobywania smartfona z kieszeni ani odblokowywania ekranu.

Samsung GALAXY Gear pozwoli użytkownikom sprawować kontrolę nad BMW i3 bezpośrednio z nadgarstka. Komunikacja umożliwiająca nie tylko monitorowanie stanu auta, ale też zdalne sterowanie wieloma jego funkcjami, pozwoli nam korzystać z mobilnego stylu życia w sposób zupełnie inny niż dotychczas.

Pokazywany na stoisku GALAXY Gear z funkcją BMW i Remote przekazuje użytkownikowi wszystkie najważniejsze informacje dotyczące stanu pojazdu i jego ładowania, takie jak: stan ładowania baterii BMW i3 i aktualny zasięg pojazdu, otwarcie drzwi, okien i szyberdachu czy też konieczne przeglądy i zabiegi serwisowe.

Oprócz wglądu w informacje o stanie pojazdu, użytkownik może także zdalnie ustawić odpowiednią dla siebie temperaturę wewnątrz swojego BMW i3 jeszcze zanim znajdzie się w pojeździe. W tym celu wystarczy skorzystać z dotykowego interfejsu użytkownika lub z systemu poleceń głosowych S-Voice. Ponadto, dzięki opcjiużytkownik może włączyć funkcję „Send to car”, przy pomocy której do panelu nawigacyjnego BMW i3 można przesłać adres miejsca, do którego chcemy dojechać. W ten sposób auto będzie gotowe do drogi wcześniej niż jego kierowca.

Prezentowanemu na stoisku Samsung BMW i3 towarzyszy zespół personelu, który pokazuje, w jaki sposób możemy korzystać z aplikacji BMW i Remote zarówno na Samsung GALAXY Note 3, jak i na GALAXY Gear.

galaxy-3

Trek Bikes – nowy wymiar życia w łączności

Samsung nawiązał współpracę z firmą Trek Bikes, producentem najlepszych na świecie rowerów i sprzętu rowerowego, aby przy wykorzystaniu technologii smartfonowej dodać nowy wymiar do jazdy.

Trek zaprojektował dwa koncepcyjne rowery, pokazujące wiele możliwości integracji smartfona z rowerem w sposób przynoszący miłośnikom dwóch kółek szereg korzyści:

– Rower podczas jazdy ładuje baterię w GALAXY Note 3. Dzięki temu możemy wybrać się na najdłuższą nawet podróż i korzystać w jej trakcie z GPS, map i innych aplikacji, nie martwiąc się o stan baterii naszego smartfona.
– Korzystając z GALAXY Note 3, zamontowanego wygodnie i bezpiecznie na kierownicy, lub z GALAXY Gear na nadgarstku użytkownika, możemy bezprzewodowo połączyć się z czujnikiem wbudowanym w ramę roweru i śledzić najważniejsze parametry jazdy, takie jak prędkość, szybkość pedałowania i przejechany dystans.

Każdy odwiedzający może wybrać się na przejażdżkę rowerem i samemu przekonać się o zaletach nowej koncepcji integracji.

Jeszcze więcej

Kolejnym przykładem kreatywnego partnerstwa jest współpraca firmy Samsung z firmą 3D Systems, będącą wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań do druku 3D. Celem współpracy jest pokazanie, w jaki sposób także konsumenci mogą korzystać z technologii druku 3D.

Współpraca z firmą Kidrobot, będącą uznanym na świecie producentem limitowanych edycji zabawek artystycznych, firmowanych ubrań i akcesoriów lifestylowych, miała na celu stworzenie niepowtarzalnych figurek, inspirowanych potęgą urządzeń mobilnych Samsung GALAXY.

Na stoisku Samsung można także spotkać uznanych na całym świecie artystów i podziwiać ich podczas malowania półtorametrowych figurek Kidrobot X Samsung – po jednej figurce na każdy z trzech pierwszych dni Consumer Electronics Show – Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej w Las Vegas.