CHEVROLET: CORVETTE I CAMARO NA AUKCJI

Ch 1_283255-medium

Chevrolet wystawi w ten weekend pierwszy produkcyjny egzemplarz modelu Corvette Stingray 2014, oznaczony numerem VIN 0001, na aukcji kolekcjonerów samochodów Barrett-Jackson Scottsdale.

Dochód z aukcji zasili konto uczelni College for Creative Studies (CCS), słynącej ze swojego wydziału wzornictwa motoryzacyjnego.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Nowy Stingray wyróżnia się nowoczesną, przyciągającą wzrok stylistyką, która zainspiruje kolejne pokolenie fanów Corvette – powiedział Ed Welburn, wiceprezes GM ds. globalnego designu. Dochód ze sprzedaży pierwszej Corvette Stingray trafi do władz uczelni CCS, więc samochód ten przyczyni się również do rozwoju talentu młodych projektantów, którzy w przyszłości być może opracują kolejne wcielenie tego kultowego modelu. Do tej pory ponad 170 absolwentów CCS znalazło pracę w studiach projektowych GM.

Aukcja rozpocznie się w sobotę 19 stycznia wieczorem. Oferty cenowe można składać również za pośrednictwem strony internetowej www.barrett-jackson.com.

Ch 2_282790-medium

Oprócz modelu Corvette Stingray 2014, na aukcji Barrett-Jackson pojawią się inne unikatowe Chevrolety:

Corvette z 1958 roku należąca do Dana Akersona, dyrektora zarządzającego General Motors. Dochód ze sprzedaży zasili konto inicjatywy Habitat for Humanity na rzecz poprawy warunków bytowych w dzielnicy Morningside Commons w Detroit. Roadster w kolorze Regal Turquoise jest napędzany 245-konnym silnikiem V8 typu small block. Aukcję tego modelu zaplanowano na piątek 18 stycznia wieczorem.

Camaro convertible COPO 2012 – dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji American Heart Association. Jest to model numer 69 z 69 fabrycznych wersji Camaro COPO zbudowanych na potrzeby wyścigów na jedną czwartą mili w roku 2012 i jeden z zaledwie dwóch kabrioletów tego typu. Jest to również jedyny model Camaro COPO w kolorze Orange Metallic. Aukcja rozpocznie się w sobotę 19 stycznia po południu.

Camaro ZL1 Convertible 2013 – nowy kabriolet jest napędzany doładowanym silnikiem LSA typu small block o pojemności 6,2 l i rozwija 580 KM mocy. Cały dochód ze sprzedaży trafi do organizacji Achilles International, która daje upośledzonym osobom szansę na uczestnictwo w zawodach lekkoatletycznych. Aukcja tego modelu odbędzie się w niedzielę 20 stycznia.

Ch 3_283252-medium