CHEVROLET: NAGRODA SPORTBEST 2012 ZA WTCC

C 1_283180-medium

Podczas specjalnej ceremonii zorganizowanej w Atenach, Yvan Muller odebrał nagrodę SPORTBEST 2012 w imieniu całego zespołu Chevrolet World Touring Car Championship (WTCC).

Firma Chevrolet Europe została wytypowana w tej kategorii w grudniu zeszłego roku przez członków jury dziennikarskiego plebiscytu.


Zobacz także:
SPORT


– Do tej pory nagradzaliśmy młodych, utalentowanych kierowców z naszego regionu. W ramach nowej polityki poszerzamy horyzonty i bierzemy pod uwagę działania, jakie podejmują koncerny motoryzacyjne w celu promocji sportów motorowych. Chevrolet zaczynał swoją karierę w WTCC od zera i w krótkim czasie wspiął się na najwyższe miejsce w tym sporcie. Naszym zdaniem zespół Chevroleta zasłużył nie tylko na tę nagrodę, ale także na uznanie wszystkich fanów sportów motorowych – powiedział Ilia Seliktar, prezes AUTOBEST.

– Bardzo cieszymy się z tego prestiżowego wyróżnienia przyznanego przez jury AUTOBEST. W imieniu całego zespołu Chevroleta chciałbym podziękować naszym kierowcom i zespołowi RML za ich pracę i poświęcenie, a także ducha walki prezentowanego podczas naszej ośmioletniej współpracy i obecności w WTCC – powiedział Vijay Iyer, dyrektor ds. komunikacji Chevrolet and Cadillac Europe.

W 2012 roku Chevrolet po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł Mistrza Świata w klasyfikacji kierowców i konstruktorów, co było doskonałym zwieńczeniem ośmioletniej przygody firmy w wyścigach WTCC. Yvan Muller był najlepszym kierowcą serii WTCC w 2010 i 2011 roku, natomiast Rob Huff ukończył zmagania na najwyższym miejscu podium w 2012 roku.