CITROEN: LIMITOWANA WERSJA DS3 CABRIO RACING

Ci 1_1

Po tym, jak w formie koncepcyjnej przyciągał wzrok gości na festiwalu w Goodwood i na Salonie Samochodowym we Frankfurcie, Citroën DS3 Cabrio Racing wyjeżdża na drogi jako samochód produkcyjny.

Limitowana i numerowana edycja, będzie dostępna w sprzedaży od stycznia 2014. Bazujący bezpośrednio na samochodzie koncepcyjnym, limitowany model łączy w sobie zdecydowany charakter wersji Racing z przyjemnością jazdy z otwartym dachem, jaką oferuje DS3 Cabrio.


Zobacz także:
SPORT


Spójne rozwiązania i uproszczona konstrukcja (tylko 25 kg cięższy niż w wersji hatchback) wpłynęły na to, że Citroën DS3 Cabrio Racing jest wyjątkowo zwinny. Już od pierwszego spojrzenia, odsyła do świata hyper- indywidualności i sportowych doznań.

Ci 2_6

Zachowując charakterystyczne cechy konstrukcyjne Citroëna DS3 Cabrio, wersja Racing została dodatkowo wyposażona w sportowe atrybuty, takie jak chromowania, podwójne rury wydechowe i wykończenia z autentycznego karbonu, wykorzystanego w licznych elementach nadwozia (kratkach wentylacyjnych, pół-elastycznym splitterze przedniego zderzaka, elementach ochronnych nadwozia, lotkach spoilera, itp.).

Citroen DS3 Cabrio Racing jest dostępny w całkowicie nowym kolorze nadwozia, matowym lakierze Gris Moondark, który idealnie komponuje się z czarnym płóciennym dachem i z błyszczącymi, czarnymi 18-calowymi obręczami kół Nemesis. Rasowe akcenty w intensywnym czerwonym kolorze Carmin wyróżniające linię DS, wkomponowano w środek każdego koła, gdzie stanowią tło dla logo DS, oraz na pasku na drzwiach.
Kabina również otrzymała specjalne wyposażenie.

Ekskluzywne, matowe wykończenie Gris Moondust, zastosowano na górnej części deski rozdzielczej i na wielu wewnętrznych elementach wykończeniowych, takich jak np. centralna konsola deski rozdzielczej. Wstawki na kierownicy i panelu centralnym, są wykonane z tworzywa imitującego włókno węglowe.

Ci 3_2

W innej części deski rozdzielczej znajdziemy elementy w kolorze Carmin, użytym również na pionowym pasku wewnętrznego wykończenia drzwi. Charakter auta podkreślają sygnatury Citroën Racing na zagłówkach foteli przednich i numery identyfikacyjne kolejnych egzemplarzy, umieszczone u podstawy dźwigni zmiany biegów.

U podstaw projektu Citroëna DS3 Cabrio Racing leży wydajność. Jego 207 KM uzyskano z silnika o pojemności 1,6 litra, opracowanego przez Citroën Racing z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia ośmiokrotnych Mistrzów Świata Producentów WRC.

Dostępny na zamówienie Citroën DS3 Cabrio Racing, jest pełen śmiałych rozwiązań stylistycznych. Dopracowany w najdrobniejszym szczególe, od początku do końca emanuje wydajnością i sportowym wyglądem.
Zamówienia na Citroën DS3 Cabrio Racing będzie można składać od 2 stycznia 2014. Pierwsi szczęśliwcy wsiądą na pokład swojego wyjątkowego samochodu już pod koniec stycznia.

Ci 4_3

DANE TECHNICZNE

* Wymiary
– długość x szerokość x wysokość ( mm): 3 962 x 1 717 x 1 443;
– rozstaw osi (mm): 2 464.

* Silnik
– 4 cylindrowy / 16-zaworowy turbo- doładowany benzynowy, Racing z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów;
– emisja CO2 : 149 g/km;
– zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,4 l/100km;
– pojemność (cm3): 1 598;
– moc maksymalna (KM/kW): 207 / 149 przy 6 000 obr./min.;
– maksymalny moment obrotowy (Nm): 275 przy 2 000 obr./min.;
– 1000 m ze startu zatrzymanego: 26,5 sek.;
– przyspieszenie 0 do 100 km/h: 6,5 sek.

Ci 5_4

* Opony
– 215 / 40 R 18.

* Elementy wyposażenia dodatkowego (DS3 Cabrio Sport Chic +)
– elementy wewnętrzne i zewnętrzne Carbon;
– 18-calowe aluminiowe obręcze kół.
– system nawigacji (opcjonalny lub standardowy zależnie od kraju).

* Kolory
– matowe szare nadwozie Gris Moondark / czarny płócienny dach;
– błyszczące czarne18-calowych obręczy Nemesis;
– czerwony Carmin red w środku kół wraz z logo DS.

* Tapicerka
– tkanina Trami Mistral / Alcantara z czerwonymi przeszyciami Brillant;
– dedykowane dywaniki.

* Fotele
– sportowe z wzmocnionym podparciem i przetłoczeniem Citroen Racing.

Ci 6_3