CITROEN: MIKKO HIRVONEN KIEROWCĄ ZESPOŁU

W dniu dzisiejszym odbyła się w Wersalu konferencja prasowa zespołu Citroen Racing, podczas której szef teamu, Olivier Quesnel podczas oficjalnie poinformował, że Mikko Hirvonen będzie partnerem Sebastiena Loeba w sezonach 2012 i 2013. Fin zajmie miejsce Sebastiena Ogiera, który odchodzi z teamu.

– Sezon 2012 rozpocznie się już niedługo. Citroen wyraża zgodę na odejście Seba Ogiera i Juliena Ingrassii. Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen dołączą do nas na od 2012 roku. Oglądanie odchodzących Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassię wywołuje sporo emocji w zespole. Citroen Racing wytrenował ich, najpierw w JWRC, potem w Citroen Junior Team, a ostatecznie w Citroen Total World Rally Team – powiedział Oliver Quesnel.

– Sebastien Ogier był najmocniejszym zespołowym partnerem, jakiego kiedykolwiek miałem – mówił z kolei Sebastien Loeb. Ale napięcie wcale nie było między nami wysokie, mogliśmy jeść przy jednym stoliku. Od długiego czasu znam Mikko i myślę, że sprawy pójdą dobrze. Może będziemy ze sobą walczyć. Za tydzień zaczynamy testy przed Monte Carlo. Dla przyjemności pojadę w Monza Rally Show.

– A ja poprowadzę zerówkę w Rallye du Var pod koniec miesiąca. No i znam parę słów po fińsku. Przydadzą się w przyszłym sezonie! – ujawnił Daniel Elena.

Mikko Hirvonen – jak napisano w oficjalnym komunikacie Citroena – odniósł 14 zwycięstw, 51 stał nas podium w 124 startach w Mistrzostwach Świata WRC.

– Praca w M-Sporcie i Fordzie była przyjemnością. Teraz mamy nowe wyzwania. Dziękuję za wspomnienia – napisał Mikko Hirvonen.