CITROEN: NOWY C1 JUŻ W POLSKICH SALONACH

Nowy Citroen C1 pojawia się w sprzedaży na polskim rynku! Marka, podobnie jak kilka innych, nie czekała do salonu samochodowego w Genewie – zamiast na Motor Show nowy model można oglądać w naszych salonach…

To ewidentna zmiana w obyczajach: jeszcze do niedawna wszystkie prezentacje, premiery czy debiuty odbywały się zwykle po targach motoryzacyjnych (oczywiście w Genewie C1 będzie także wystawiony). Citroen C1, który jest obecny na rynku małych samochodów miejskich od 2005 roku i do tej pory zdobył już uznanie ponad 620 000 klientów na całym świecie – pojawia się w nowym wydaniu, emitując CO2 na poziomie 99 g.

W Polsce – z nowymi argumentami: dziennymi światłami LED, systemem audio CD z funkcją Connecting Box, a także mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynią biegów (MAP), obsługiwaną za pomocą manetek przy kierownicy.

 

 

PRAKTYCZNE MIEJSKIE AUTO

Najmniejszy model marki Citroen od momentu swojej premiery jest proponowany w dwóch wersjach nadwozia (3 i 5-drzwiowej), co wyróżnia go spośród wszystkich konkurentów. C1 zachował wszystkie atuty, który są źródłem jego sukcesu: możliwość przewożenia 4 dorosłych osób, oferując im przestronność zarówno z przodu jak i z tyłu. Pojazd nie zmienił kompaktowych wymiarów (3,44 m długości) umożliwiających swobodne poruszanie się w ruchu miejskim i pozostaje jednym z najkrótszych samochodów miejskich na rynku.

Auto, które posiada bardzo małą średnicę skrętu (9,63 m między krawężnikami) okazuje się wyjątkowo zwinne i ułatwia życie na co dzień. Posiada liczne, przemyślnie rozmieszczone schowki w desce rozdzielczej, konsoli centralnej i w drzwiach. Pojemność bagażnika dostosowuje się do potrzeb dzięki składanej tylnej kanapie, oferując od 139 do ponad 700 litrów.

TYLKO 4,3 L/100 KM

Nowy Citroen jest oferowany z trzycylindrowym silnikiem benzynowym rozwijającym moc 68 KM. W wersji z manualną skrzynią biegów C1 1.0i może się w dalszym ciągu poszczycić dobrymi wynikami pod względem poziomu zużycia paliwa i emisji CO2: 4,3 l/100 km w cyklu mieszanym i 99 g CO2 /km (jest pierwszym benzynowym modelem marki, którego poziom emisji spadł poniżej magicznej poprzeczki 100g). W środowisku miejskim ciekawą propozycją jest wersja z mechaniczną, elektronicznie sterowaną skrzynią biegów MAP, dzięki której zużycie paliwa utrzymuje się na poziomie 4,5 l/100km, a emisja CO2 to 104 g.

 

 

NOWY POGODNY DESIGN ZEWNĘTRZNY

Przód z krótszą pokrywą silnika sprawia, że nowy C1 jest jeszcze wyrazistszy. Klosze reflektorów zachowały zaokrąglony kształt, a w w pełni zmodernizowanej przedniej osłonie zostały umieszczone światła przeciwmgielne oraz dzienne światła LED. Ich pionowe wzornictwo charakterystyczne dla modeli Citroena (DS3, C4 Aircross) podkreśla charakter auta. Z tyłu samochód zachowuje oryginalną przeszkloną pokrywę bagażnika ze zmienioną stylistyką szewronów i monogramów.

ATRAKCYJNE KOLORY I MATERIAŁY

Nowy C1 zyskuje świeży i optymistyczny błękitny kolor Bleu Botticelli, który zdobi już modele C3 i DS3. Paleta odcieni lakierów obejmuje też czerwień Rouge Scarlet, żółty kolor Jaune Tritium, niebieski Bleu Electra, biały Blanc Lipizan, czarny Noir Caldéra i dwa odcienie szarości (jasny Gris Gallium i ciemny Gris Carlinite).

Kolor karoserii pojawia się także wewnątrz kabiny. Dolna część deski rozdzielczej, konsola centralna i panele drzwi zostały zmienione z koloru szarego na czarny, przybierając w ten sposób ten sam wystrój co górna część deski rozdzielczej.

 

 

NOWE ELEMENTY WYPOSAŻENIA ‘CRÉATIVE TECHNOLOGIE’

C1 proponuje nowoczesne funkcje odzwierciedlające wartości marki. Model zostaje wzbogacony w zmniejszające pobór energii z akumulatora światła LED. System Audio CD wyposażony w panel przedni dostosowany stylistycznie do deski rozdzielczej z funkcją Connecting Box, oferuje możliwość odtwarzania formatów MP3 i korzystania z funkcji Bluetooth. Gniazda USB i Jack zostały umieszczone w dolnej części konsoli centralnej. Kierowcę z pewnością ucieszą też inne technologiczne nowości: manetki obsługujące po raz pierwszy w tym modelu mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynię biegów czy też wspomaganie parkowania dostępne w wyposażeniu dodatkowym.

ZWIĘKSZONY KOMFORT I BEZPIECZEŃSTW
O
Nowy C1 jest samochodem wielofunkcyjnym. Dla udoskonalenia jego właściwości jezdnych na nowo sparametryzowano wspomaganie układu kierowniczego oraz charakterystykę amortyzatorów. Dzięki temu prowadzi się bardziej bezpośrednio i lepiej tłumi drgania przy małej prędkości.

 

 

CENY

I to, co bardzo interesuje wszystkich – ceny:

– 1.0i 68 Attraction 3D: 29 900 zł.;
– 1.0i 68 Seduction 3D: 32 900 zł.;
– 1.0i 68 Vitamin 3D: 37 900 zł.;
– 1.0i 68 MAP Seduction 3: 35 500 zł.;
– 1.0i 68 MAP Vitamin 3: 40 500 zł.;
– 1.0i 68 Attraction 5D: 31 300 zł.;
– 1.0i 68 Seduction 5D: 34 300 zł.;
– 1.0i 68 Vitamin 5D: 39 300 zł.;
– 1.0i 68 MAP Seduction 5D: 36 900 zł.;
– 1.0i 68 MAP Vitamin 5D: 41 900 zł.