CITROEN: NOWY MODEL ë-BERLINGO Z ZASIĘGIEM DO 280 KM

Citroën Berlingo przez lata zyskał renomę wśród uzytkowników i należny do najpopularniejszych modeli w swoim segmencie, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej.

Francuska marka wprowadza teraz na rynek wersję elektryczną. ë-Berlingo wyróżnia się cichą pracą silnika i zasięgiem do 280 km ( WLTP).


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Ceniony za swą funkcjonalność Berlingo potrafi dostosować się do potrzeb każdego użytkownika dzięki przestronnemu, modularnemu i praktycznemu wnętrzu. ë-Berlingo jest dostępny w dwóch długościach i może pomieścić do 7 osób. Samochód posiada trzy niezależne tylne siedzenia, wielofunkcyjny dach Modutop i otwieraną tylną szybę.

Prowadzenie samochodu ułatwia wyświetlacz przezierny Head- Up Display i nowy, 10-calowy ekran wysokiej rozdzielczości, na którym wyświetlane są wszystkie przydatne dla kierowcy i pasażerów informacje.

– Elektryfikacja Berlingo to odpowiedź na podwójne wyzwanie, jakim jest zapewnienie wystarczającego zasięgu bez uszczerbku dla praktyczności, aby umożliwić klientom prowadzenie dowolnej działalności bez ograniczeń. ë-Berlingo wnosi do ich codziennej pracy jeszcze większy spokój ducha dzięki płynnej i cichej jeździe, zadowoleniu, jakie daje poczucie dbania o jakość powietrza przy ograniczeniu kosztów. Są to wyraźne oczekiwania tej grupy klientów, strategiczne dla segmentu kombivanów, których gabaryty mają duży wpływ na poziom emisji CO2 i zużycia paliwa. Jesteśmy dumni z tego, że Berlingo, prekursor segmentu kombivanów, jako jeden z pierwszych oferuje taką alternatywę – powiedziała Laurence Hansen, dyrektorka ds. produktu i strategii marki.

Citroën zapoczątkował w 1996 roku nowy segment. Zwarta sylwetka Berlingo skrywa obszerną kabinę. Pojawienie się na rynku nowej, elektrycznej wersji stanowi nowoczesną odpowiedź na wyzwania związane z ochroną środowiska, które w sposób szczególny dotyczą tego typu nadwozia. Nowe ë-Berlingo zapewnia najnowszą technologię napędu elektrycznego i systemy bezpieczeństwa.