CITROEN: ODYSEJA ELEKTRYCZNA – PO USA DO JAPONII

Rozpoczęta 11 lutego w Strasbourgu pierwsza wyprawa dookoła świata seryjnym samochodem elektrycznym zakończyła pierwszy, kluczowy etap wiodący przez Stany Zjednoczone, z Nowego Jorku do San Francisco.

Pierwszoplanowy bohater tego przedsięwzięcia, Citroen C-Zero, powierzony przez markę Antoninowi Guy’owi i Xavierowi Degonowi, przebył blisko 6000 kilometrów, pokonując słynne Góry Skaliste z przełęczami położonymi na wysokości 3000 metrów, na praktycznie niezamieszkałych terenach. Następny etap: Japonia, start w Tokio.

Przy ładowaniu Citroena C-ZERO załoga mogła liczyć na solidarność Amerykanów spotkanych w jedenastu Stanach, przez które przebiegała trasa wyprawy. Ten etap stanowi pierwszy milowy krok Odysei Elektrycznej, która pragnie udowodnić, że samochód elektryczny stanowi pełnowartościowe rozwiązanie dla mobilności w przyszłości.

Obecnie podróżnicy są już w Japonii, gdzie trasa wyprawy prowadzi z Tokio do Nagasaki. Na tym odcinku dwaj globtroterzy będą mogli korzystać z licznych punktów szybkiego ładowania, w które wyposażona jest Japonia (umożliwiających doładowanie do 80 proc. w czasie zaledwie 30 minut).

Więcej informacji na temat Odysei Elektrycznej pod adresem: www.electric-odyssey.com