CITROEN: ODYSEJA ELEKTRYCZNA W KRAKOWIE

Rynek Główny w Krakowie został opanowany przez eko-podróżników. Antonin Guy i Xavier Degon wjechali na Stare Miasto swoim elektrycznym Citroënem C-Zero, inaugurując w ten sposób krakowskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Podróżnicy znajdujący się na ostatniej prostej pierwszej w historii podróży dookoła świata samochodem elektrycznym zawitali do Polski.

Globtroterów, którzy osiem miesięcy temu zdecydowali się na tę długą, cichą i niedrogą podróż, przywitała głodna opowieści publiczność, przedstawiciele mediów, ale przede wszystkim Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Konsul Generalny Francji w Krakowie Alexis Chahtahtinsky.

Dygnitarze przekazali podróżnikom wyrazy uznania i postanowili skorzystać z możliwości zrobienia rundki Citroënem C-Zero. Rozgrzana animacjami i konkursami publiczność nie wahała się zadawać pytań dotyczących przygotowań, trasy, logistyki i przygód związanych z tak długą podróżą.

Sami uczestnicy wyprawy przyznali, że Kraków nie był przypadkowo wybranym przez nich miastem i oświadczyli, że wrócą do stolicy Małopolski już wkrótce.

Podróżnicy wyruszyli przez Czechy do Strasburga, w którym zakończą swoją wielomiesięczną podróż.

Więcej o podróży: www.electric-odyssey.com.