CITROEN: WYSOKA SPRZEDAŻ MODELI OSOBOWYCH W PIERWSZYM PÓŁROCZU

Marka Citroen zakończyła pierwsze półrocze bardzo dobrymi wynikami sprzedaży samochodów osobowych.

W pierwszych sześciu miesiącach 2024 roku do polskich klientów trafiło 4 238 osobowych Citroenów, to o 1 615 sztuk więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wynik ten oznacza wzrost sprzedaży o 61,57% w stosunku do pierwszego półrocza 2023 roku i zapewnia francuskiej marce udział w rynku samochodów osobowych na poziomie 1,53%.


Zobacz relacje:

TOYOTA: COROLLA NAJPOPULARNIEJSZYM MODELEM MARKI W POLSCE
 

ROZMAITOŚCI


 

Model C3 jest niekwestionowanym bestsellerem Citroena. W pierwszym półroczu 2024 roku do polskich klientów trafiło 2 161 egzemplarzy tego miejskiego modelu, co oznacza 189% wzrostu w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2023 roku.

Paweł Bielecki – dyrektor marki CITROEN w Polsce: Cieszy nas ogromnie, iż Citroen C3 jest stale tak chętnie wybierany przez polskich kierowców. To doskonały prognostyk dla nowej odsłony tego modelu. Nowy C3 już w wakacje zadebiutuje w salonach dealerskich Citroena.

Nowy C3 to przystępny cenowo samochód o nowoczesnej, atrakcyjnej stylistyce, który nie uznaje kompromisów. Jest oferowany w wersji spalinowej w cenie od 71 250 zł oraz w wersji elektrycznej od 110 650 zł. Oferuje on dużą wszechstronność użytkowania i przestronność wnętrza. Każda podróż jest gwarancją dobrego samopoczucia dzięki dostępnemu w standardzie zawieszeniu Citroen Advanced Comfort, opcjonalnym fotelom Citroen Advanced Comfort, podwyższonej pozycji za kierownicą, innowacyjnej desce rozdzielczej C-Zen lounge i nowoczesnemu wyposażeniu, które ułatwia codzienne życie.

Bardzo dobrze radzą sobie również hatchback C4 oraz fastback C4 X. W pierwszym półroczu 2024 roku polscy klienci kupili łącznie 1 103 egzemplarze tych komfortowych kompaktów marki Citroen. Daje to ponad 75% wzrostu w stosunku do tego samego okresu 2023 roku.

Wyróżniające się śmiałą stylistyką C4 oraz C4 X prezentują nową wizję samochodu kompaktowego. Podwyższona, wyrazista sylwetka tych modeli łączy w sobie elegancję i dynamikę wzbogaconą o szereg dodających mocy i charakteru cech właściwych dla SUV-a. Przyjazne i technologicznie zaawansowane wnętrze kojarzy się z dobrym samopoczuciem, komfortem i nowoczesnością.

W ostatnim czasie marka zaprezentowała również nową odsłonę modelu C3 Aircross. Całkowicie odświeżony kompaktowy SUV oferuje teraz do 7 miejsc, poczucie bezpieczeństwa i komfort np. przy wsiadaniu do samochodu, a także wyrazistą, muskularną i nowoczesną stylistykę. Nowy Citroen C3 Aircross jest już dostępny do zamówień w atrakcyjnej cenie już od 82 800 zł.