CITROEN ZAPRASZA NA STOISKO PODCZAS NOCY MUZEÓW

citroen-hist1

Citroën Polska W najbliższą sobotę, 18 maja, zorganizuje wystawę zabytkowych samochodów, motoryzacyjny piknik i paradę klasycznych pojazdów.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 r. w Berlinie – wkrótce śladem stolicy Niemiec podążyły też inne miasta.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

HISTORIA/OLDTIMERS


 

citroen-hist5

Do Polski wydarzenie dotarło w 2003 r., a pierwsza warszawska Noc Muzeów odbyła się rok później. Dziś na darmowe, nocne zwiedzanie muzeów można się wybrać niemal w każdym polskim mieście, a w wielu placówkach zorganizowano z tej okazji specjalne atrakcje.

citroen-hist4

W tym roki ponad 200 muzeów, uczelni, kin, teatrów i innych interesujących miejsc zaprasza odwiedzających do późnych godzin nocnych.

Wydarzenie jest okazją, by przybliżyć historię marki Citroën, która w 2019 r. świętuje 100-lecie działalności. Specjalny event dla miłośników historii i motoryzacji odbędzie się w godzinach od 14:00 do 19:00 w Łazienkach Królewskich na Placu przy Ermitażu przy ulicy Myśliwieckiej 1.

citroen-hist2

Przy stoisku marki zostanie zorganizowana wystawa zabytkowych Citroënów prezentująca przekrój modeli z całej historii tej marki. Obok nich będzie można zobaczyć najnowsze modele spod znaku dwóch szewronów.

Właściciele zabytkowych pojazdów oraz przedstawiciele Citroëna będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na pytania dotyczące zarówno tych starych, jak i współczesnych samochodów.

citroen-hist3