CLARION: MODEL CZ702E Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

Firma 2N-Everpol, wyłączny dystrybutor produktów marki Clarion w Polsce wprowadza na rynek najwyższy model z najnowszej oferty radioodtwarzaczy samochodowych przewidzianych na rok 2012/2013.

Można by powiedzieć, że Bluetooth, USB, czy 3 pary wyjść RCA to dzisiaj żaden luksus, ale wbudowany cyfrowy procesor dźwięku oferujący korekcję czasu dla każdego kanału i zwrotnicę aktywną mogącą pracować w trybie 2 lub 3 drożnym w tym idealnie wyglądającym urządzeniu z możliwością dopasowania podświetlenia jedną z 728 kombinacji kolorów powoduje, że CZ702E jest idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wybrednych estetów.

Podczas pierwszego uruchomienia lub po zresetowaniu pojawia się możliwość wyboru trybu pracy pomiędzy trybami standardowym (przód+tył+sub), 2-drożnym (tweetery + midbasy + tył) i 3-drożnym (tweetery + midbasy + subwoofer). W każdym trybie dostępne są zaawansowane regulacje dźwięku sprecyzowane dla wybranego trybu pracy. Regulować można opóźnienie w czasie ustalając odległości głośników w centymetrach, częstotliwości odcięcia w zwrotnicy aktywnej i nachylenie zbocza dla danego cięcia oraz pracę głośnika w fazie zgodnej lub przeciwnej. Wybór możliwych częstotliwości zwrotnicy dopasowuje się w zależności od wybranego trybu pracy. W trybach 2 i 3 drożnym dostępna jest również regulacja poziomu każdego z głośników.

Do precyzyjnego dostrojenia do warunków akustycznych w danym aucie służy 5-pasmowy korektor parametryczny, umożliwiający wybór regulowanej częstotliwości, zakres danej regulacji (Q: 1, 3, 5, 7, 20) oraz jej poziom +/- 12dB. Dla chcących pójść na łatwiznę pozostaje wybór zaprogramowanej charakterystyki brzmienia pomiędzy B-BOOST, IMPACT i EXCITE. Oczywiście regulacje barwy dźwięku pozostawić można całkowicie wyłączone.

Regulacje barwy dźwięku, korekcji czasu, czy zwrotnicy aktywnej dostępne są dla głośników podłączonych do wbudowanego wzmacniacza o mocy 4x50W, jak i dla 3 par wyjść RCA o napięciu do 5V, a jedna z trzech dostępnych komórek pamięci umożliwi zapisanie wszelkich ustawień.

Radioodtwarzacz odczytuje płyty CD i CD-R/RW w formatach CD-DA oraz MP3 i WMA. Skompresowane pliki można odczytywać również z przenośnej pamięci USB. Gniazdo USB znajdujące się na kablu w pełni obsługuje odtwarzacze iPod i iPhone. Użytkownik może wybrać tryb obsługi zaawansowanej, gdzie za pomocą menu radioodtwarzacza można wyszukiwać utwory, płyty, czy wykonawców według liter alfabetu lub tryb prosty, gdzie wyboru dokonuje się bezpośrednio z podłączonego urządzenia. Na panelu znajduje się również wejście AUX mini-jack służące w wprowadzenia dźwięku z urządzenia wyposażonego np. w wyjście słuchawkowe.

Wbudowany tuner radiowy z funkcją RDS obsługuje wszystkie pasma, z których zapamiętać można do 30 stacji (18FM/6MW/6LW).

Opcjonalnie do CZ702E podłączyć można zewnętrzny tuner radiofonii cyfrowej, model DAB302E.

W urządzenie wbudowany jest również moduł Bluetooth, model FC6000 firmy Parrot obsługujący profile HFP/ HSP/ PBAP/ OPP/ A2DP&AVRCP. Po każdorazowym połączeniu z telefonem następuje automatyczna synchronizacja listy kontaktów (do 1000 wpisów) oraz historia ostatnich połączeń. Mikrofon wbudowany jest w panelu, a jeśli odległość od niego jest zbyt duża, podłączyć można opcjonalny zewnętrzny mikrofon RCB199 lub RCB204.

Wszystkie informacje wyświetlane są na czytelnym 2-liniowym wyświetlaczu, którego kolor dopasować można do fabrycznego podświetlenia deski rozdzielczej samochodu.

Do obsługi radioodtwarzacza oprócz wygodnej gałki i przycisków na zdejmowanym panelu wykorzystać można dołączony pilot zdalnego sterownia lub – po zastosowaniu opcjonalnego interfejsu – fabryczne przyciski znajdujące się przy kierownicy.

Sugerowana cena detaliczna (brutto): 899 złotych.

Więcej informacji: www.clarion.com.pl.