CONTINENTAL: BRABUS WYBRAŁ OPONY CONTI

BRABUS 1

BRABUS wybrał opony Continental dla swoich najmocniejszych samochodów dysponujących mocą 800 KM. Tuningowane przez niemieckich inżynierów samochody zostaną wyposażone w ogumienie ContiSportContact 5 P, ContiForceContact i ContiCrossContact.

Wśród najnowocześniejszych samochodów z stajni znalazł się BRABUS 800 sedan wyposażony w najmocniejszy na świecie silnik, jeżdżący po drogach. Ma moc 800 KM i osiąga maksymalną, wynikającą z elektronicznego ograniczenia, prędkość 350 km/h.


Zobacz także:
OPONY


Wyposażono go w opony ContiSportContact 5 P. Z przodu zamontowano ogumienie w rozmiarze 255/30 ZR 20, a z tyłu 305/25 ZR 20. Z kolei najnowszy model BRABUS-a: Bullit Coupe 800 – również dysponujący mocą 800 KM, zostanie wyposażony w nowoczesne wyścigowe opony ContiForceContact.

Ponadto, niemieccy tunerzy będą montować opony o wysokich osiągach (UHP) ContiSportContact 5 P w modelach BRABUS B63-620 i BRABUS 800 iBusiness. Dla modelu 800 Widestar, budowanego na bazie Mercedesa G 65 AMG, wybrali z kolei ogumienie ContiCrossContact w rozmiarze 305/30 ZR 23. SUV osadzony na 23-calowych felgach osiąga prędkość 250 km/h.

– Produkcja opon do tak wymagających maszyn, jak te opuszczające warsztat firmy BRABUS to prawdziwe wyzwanie. Mamy tu do czynienia z połączeniem ogromnego przyspieszenia, ekstremalnie wysokich prędkości i wysokich oczekiwań wobec właściwości jezdnych. Bardzo cieszy nas, że nasze opony wysokich osiągów (UHP) spełniają wysokie oczekiwania firmy BRABUS – powiedział Henry Siemens, szef Działu Tuningu firmy Continental.