CONTINENTAL: NOWY REKORD EUROPY – 2 536 KM

Dwoje Norwegów Knut Wilthil i Hanrik Borchegrevink pokonało standardowo wyposażonym Fordem Mondeo ECOnetic 2 536,4 kilometrów na jednym baku paliwa. Rekord Europy udało się pobić dzięki oponom letnim Continental ContiEcoContact 5 charakteryzującym się wyjątkowo niskimi oporami toczenia.

Do przejechania ponad 2,5 tys. km wystarczyło 71 litrów oleju napędowego. Średnie spalanie na 100 kilometrów wyniosło zaledwie 2,79 litrów paliwa. Jest to najdłuższy dystans jaki przejechał standardowy diesel na europejskich drogach, bez konieczności tankowania. Letnia opona ContiEcoContact 5 w rozmiarze 205/60 R 16 odegrała bardzo ważną rolę w pokonaniu trasy wiodącej przez różnego rodzaju drogi w Finlandii, Norwegii i Szwecji. Opór toczenia bieżnika jest ponad 20 procent niższy niż w poprzednim modelu opony.

Rekordziści przyznali, że dzięki oponom Continental nawet niedoświadczeni kierowcy mogą skutecznie ograniczyć zużycie paliwa.

– Podczas jazdy, należy zawsze uważać, aby zachować wystarczająco dużo miejsca pomiędzy tobą, a samochodem z przodu. Kto ciągle przyspiesza i hamuje nie zyskuje na czasie, a w rzeczywistości zużywa więcej paliwa – komentuje Knut Wilthil.

– Doskonałe osiągi uzyskane przez ContiEcoContact 5 podczas bicia rekordu zużycia paliwa to najlepszy dowód, jak daleko zaszliśmy w ostatnich latach w rozwoju energooszczędnych opon – stwierdził Frank Larsen, dyrektor techniczny opon Continental w Norwegii.