CONTINENTAL: OPONY ZIMOWE WYGRYWAJĄ W TEŚCIE

ContiWinterContact_TS 850 ADAC

Zimowy bieżnik ContiWinterContact TS 850 zajął pierwsze miejsce w najnowszym teście ADAC, ÖAMTC i TCS. Zwycięstwo zapewniły mu najlepsze wyniki na mokrych, ośnieżonych i oblodzonych drogach.

W teście wzięły udział 32 modele opon do samochodów klasy średniej i wyższej. Automobilkluby ADAC (Niemcy), ÖAMTC (Austria) i TCS (Szwajcaria) ogłosiły wyniki wspólnie przeprowadzonych testów opon w dwóch popularnych rozmiarach 185/60 R 15 T i 225/45 R 17 H.


Zobacz także:
OPONY


Opona ContiWinterContact TS 850, w obu zakresach zdobyła najwyższe noty. 32 modele opon zostały ocenione w 18 kategoriach: na ośnieżonych, oblodzonych i mokrych nawierzchniach. W przypadku „mniejszej” z opon, eksperci ADAC zwrócili szczególną uwagę na nadzwyczajne osiągi, jakimi odznacza się ona na mokrych, ośnieżonych i oblodzonych drogach.’

ContiWinterContact 2_TS 850Docenili również niewielkie opory toczenia i zużycie samej opony, jakie charakteryzują ContiWinterContact TS 850. „Większą” z opon eksperci również ocenili najwyżej w jej kategorii, doceniając zrównoważenie właściwości bieżnika i przyznając najwyższy wynik za osiągi na śniegu, oraz na mokrych i suchych nawierzchniach. Zwrócili też uwagę na jej wyjątkową trwałość.

ContiWinterContact TS 850 jest zimową oponą klasy premium do samochodów kompaktowych i średnich. Jest dostępna w 50 różnych rozmiarach, o średnicach od 14” do 17” i pasuje do samochodów licznych marek z Europy, USA i Azji. Od wprowadzenia na rynek w 2012 r. opona regularnie wygrywa w licznych testach, bądź zyskuje najwyższe rekomendacje.

Inne opony z grupy Continental, które również uzyskały doskonałe wyniki to Uniroyal MS plus 77 w kategorii 225/45 R 17 H, i dobrze znana, posiadająca ugruntowaną pozycję Semperit Speed-Grip 2 w rozmiarze 185/60 R 15 T.