CONTINENTAL: PIERWSZE MIEJSCE OPONY PREMIUMCONTACT 7 W TEŚCIE ADAC

Opona Continental PremiumContact 7 zajęła pierwsze miejsce we wspólnym corocznym teście opon letnich przeprowadzonym przez automobilkluby ADAC (Niemcy), ÖAMTC (Austria) i TCS (Szwajcaria).

Opona klasy premium wprowadzona na rynek przez Continental w ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce na mokrych i suchych nawierzchniach, wyprzedzając 15 konkurentów w rozmiarze 215/55 R 17.


Zobacz także:

OPONY NISKICH OSIĄGÓW TO HAMOWANIE DŁUŻSZE O 10 METRÓW!
 

OPONY


 

W tegorocznym teście Continental PremiumContact 7 definiuje punkt odniesienia zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, zapewniając sobie tym samym najwyższą ocenę – napisali eksperci.

W teście zużycia opona wykazała się bardzo dobrym przebiegiem i niską ścieralnością. W ogólnej ocenie środowiskowej znajduje się w pierwszej tercji testowanych opon (www.adac.de, 20 lutego 2024 r.). Wydajność środowiskowa stanowi 30% całkowitej oceny przyznawanej przez kluby motoryzacyjne.

Jeśli chodzi o drogę hamowania na suchej nawierzchni, opona PremiumContact 7 ustanowiła najlepszy wynik z zaledwie 35 metrami z prędkości 100 km/h. Na mokrej nawierzchni samochód testowy zatrzymał się po 28 metrach przy prędkości 80 km/h, podczas gdy wiceliderzy potrzebowali nieco mniej niż dwa metry i trzy metry dodatkowej drogi hamowania. W teście prowadzenia na suchej nawierzchni opona PremiumContact 7 zapewniała dobre sprzężenie zwrotne z kierownicą i działała niezawodnie podczas dynamicznej jazdy. Według ADAC była również „całkowicie bezpieczna i łatwa do kontrolowania na mokrej nawierzchni”.

W sumie ADAC oraz siostrzane organizacje z Austrii i Szwajcarii przetestowały 16 modeli opon międzynarodowych marek. Ogumienie w rozmiarze 215/55 R 17 odpowiednie jest dla średniej wielkości SUV-ów i pojazdów osobowych.