CONTINENTAL: POLSKI ODDZIAŁ DOŁĄCZYŁ DO ZWIĄZKU TLP

conti-tsl1

Continental Opony Polska został członkiem organizacji pracodawców Transport i Logistyka Polska. Związek TLP ma na celu chronić, promować i reprezentować transport, spedycję i logistykę.

W tym także ekonomiczne i prawne interesy swoich członków w kraju oraz na arenie międzynarodowej.


Zobacz relacje:

UŻYTKOWE

OPONY


 

Organizacja w sposób szczególny skupia swoją aktywność na instytucjach i organach Unii Europejskie, w których zapada większość decyzji mających wpływ na kształt sektora przewozów międzynarodowych w Europie.

– Niezmiernie się cieszymy z członkostwa Continental Opony Polska w organizacji pracodawców Transport i Logistyka Polska. Continental jest jednym z największych na świecie producentów opon do samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów. Jako nowy członek związku, nasza spółka przyczyni się do stworzenia pozytywnego wizerunku polskiego transportu drogowego oraz będzie reprezentować i chronić interesy firm branży TSL. Dział Opon do Samochodów Użytkowych Continental nieustannie rozwija się, zmieniając się z producenta opon w dostawcę nowoczesnych rozwiązań takich jak ContiConnect czy sieć serwisowa Conti360°, które pomagają naszym klientom usprawnić funkcjonowanie ich firm. W ramach współpracy z innymi członkami organizacji TLP będziemy dzielić się doświadczeniem oraz wiedzą, aby wspólnie zmienić na lepsze warunki pracy polskich firm przewozowych w UE – powiedział Stanisław Rosół, dyrektor handlowy działu opon użytkowych w Continental Opony Polska.

Organizacja TLP powstała 1 sierpnia 2014 r. w Uniejowie. Wśród założycieli było 14 firm transportowo- logistycznych, będących uznanymi przedsiębiorcami na rynku pracy. Każda z nich zatrudnia kilkuset pracowników i jest liczącym się graczem na rynku TSL (transport, spedycja i logistyka).

Dziś do TLP należy blisko 70 wiodących firm, zatrudniających łącznie ok. 40 tysięcy pracowników.