Wszystkie nowe opony osobowe marki Continental wprowadzane na rynek w Europie posiadają teraz nowe oznaczenie na ścianie bocznej: logotyp „EV-Compatible”.
Podkreśla to strategię produktową producenta opon premium opracowaną pod kątem pojazdów elektrycznych – każda opona z obecnej oferty Continental spełnia wymagania samochodów z tego typu napędem. Ogumienie zmniejsza również zużycie paliwa przez pojazdy spalinowe.
Zobacz także:

Jesteśmy przekonani, że nie ma jednej opony odpowiedniej dla wszystkich pojazdów elektrycznych. Dlatego zoptymalizowaliśmy całą naszą gamę pod kątem tego typu napędu. Dzięki nowemu oznaczeniu „EV-Compatible” jest to widoczne już na pierwszy rzut oka. Nasi klienci mogą liczyć na to, że opony Continental zawsze będą właściwym wyborem, również w przypadku samochodów elektrycznych – mówi Enno Straten, Head of Strategy, Analytics and Marketing EMEA w Continental Opony.
Już na długo przed tym, jak pojazdy elektryczne stały się popularne, Continental rozpoczął prace nad optymalizacją swoich opon w celu osiągnięcia większej wydajności i mniejszego zużycia energii. Wiąże się to z koncentracją na mniejszym oporze toczenia, niskim hałasie i wysokiej trwałości użytkowej, bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. Z osiągnięć tych korzystają wszystkie pojazdy, niezależnie od rodzaju napędu, są one jednak szczególnie widoczne dla kierowców samochodów elektrycznych. Poprawa parametrów opony o jedną klasę oporu toczenia zgodnie z etykietą opony UE zwiększa zasięg pojazdu elektrycznego nawet o ok. 3-4%.
Obecna strategia opon dla pojazdów elektrycznych oferuje duże korzyści również sprzedawcom, ponieważ Continental nie komplikuje w związku z tym portfolio swoich produktów. Ułatwia to magazynowanie oraz upraszcza procesy związane z wyborem, zamawianiem, gromadzeniem zapasów i logistyką. W rezultacie można zaoszczędzić cenne zasoby, od momentu produkcji aż po montaż opony.
Oprócz ściany bocznej opon, Continental będzie w przyszłości używać logotypu „EV-Compatible” również we wszystkich systemach zamówień, a także w materiałach marketingowych (zarówno online, jak i offline) oraz salonach sprzedaży.
9/10 największych producentów samochodów elektrycznych polega na oponach Continental
Strategia produktowa firmy Continental przynosi wymierne rezultaty. W 2022 r. 9/10 najbardziej utytułowanych producentów pojazdów elektrycznych, w tym Tesla, Porsche i Mercedes-Benz, polegało na wiedzy technologicznej producenta opon premium w zakresie wyposażenia oryginalnego. Producenci azjatyccy, tacy jak KIA i BYD, a także marki amerykańskie (m.in. Ford), również zaufali Continental w zakresie oryginalnego wyposażenia swoich pojazdów elektrycznych. W regionach EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oraz obu Ameryk (Ameryka Północna, Południowa i Środkowa), spośród pięciu najbardziej utytułowanych producentów, wszyscy stosują ogumienie Continental. W regionie APAC (Azja-Pacyfik) na opony niemieckiego producenta decyduje się 4/5 największych marek.
Zarówno pojazdy hybrydowe, jak i całkowicie elektryczne, są dziś dostępne we wszystkich segmentach samochodów osobowych. Oferta obejmuje pojazdy małe i średnie, SUV-y oraz samochody sportowe o wysokich osiągach. Co więcej, już teraz na rynku znaleźć można pojazdy bezemisyjne o zasięgu dorównującym ich odpowiednikom z silnikami Diesla. Podobnie jak w przypadku samochodów spalinowych, dla każdego typu pojazdu elektrycznego wymagana jest indywidualna konfiguracja opon. Przykładowo, w przypadku „elektryków” o dużej mocy i pojemności akumulatorów, nacisk kładziony jest na ogumienie dostosowane pod kątem jak najlepszego prowadzenia i zapewnienia wysokich przebiegów, podczas gdy opony do samochodów miejskich powinny charakteryzować się niskimi oporami toczenia dla lepszej optymalizacji zasięgu.
Portfolio firmy obejmuje opony letnie, zimowe oraz całoroczne dla niemal każdego modelu pojazdu elektrycznego, który nie jest jeszcze fabrycznie wyposażony w opony Continental. W ofercie znajdują się również specjalne technologie oponiarskie, które uwydatniają się szczególnie w przypadku pojazdów elektrycznych. W ich skład wchodzą wysokie indeksy nośności oraz technologia ContiSilent, zapewniająca zmniejszony hałas toczenia odczuwalny wewnątrz kabiny pasażerskiej.








![NISSAN: NOWY ELEKTRYCZNY JUKE ZADEBIUTOWAŁ W JAPONII Nissan zaprezentował trzecią generację modelu Juke, który po raz pierwszy w historii […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Nissan-Juke-65x65.jpg)
![PORSCHE: 911 GT3 S/C – OTWARTA WERSJA Z WOLNOSSĄCYM BOKSEREM I MANUALEM Nowe Porsche 911 GT3 S/C wprowadza do gamy marki otwartą odmianę skoncentrowaną […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Porsche-911-GT3-SC_01-65x65.jpg)
![NOWY YORK 2026: SUBARU ZAPREZENTOWAŁO NOWY ELEKTRYCZNY SUV GETAWAY Subaru zaprezentowało całkowicie nowy model Subaru Getaway 2027 podczas targów New York […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/New-York-2026-Subaru-Getaway-65x65.jpg)
![COMMERCIAL VEHICLE SHOW 2026: RENAULT TRAFIC E-TECH W WERSJI PRODUKCYJNEJ Renault prezentuje produkcyjną wersję nowego Renault Trafic Van E-Tech electric podczas targów […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/CVS-2026-Renault-Trafic-65x65.jpg)
![LANCIA: TROFEO LANCIA POWRACA W 2026 ROKU Z NOWĄ KATEGORIĄ RALLY6 Trofeo Lancia wróci na odcinki specjalne w sezonie 2026, kontynuując oficjalny powrót […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Trofeo-Lancia-65x65.jpg)
![LANCIA: POWRÓT DO WRC PODCZAS RALLYE MONTE-CARLO 2026 Lancia oficjalnie wraca do Rajdowych Mistrzostw Świata, debiutując w klasie WRC2 podczas […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lancia-Ypsilon-Rally2-HF-Integrale-65x65.jpg)
![FORMUŁA E: OPEL ROZPOCZNIE RYWALIZACJĘ OD SEZONU 2026/27 JAKO ZESPÓŁ FABRYCZNY Opel potwierdził swoje wejście do ABB FIA Formula E World Championship jako […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Formula-E-Opel-65x65.jpg)
![NISSAN: PATROL NISMO POJAZDEM RATOWNICZYM W SEZONIE SUPER GT 2026 Nissan wprowadza model Patrol NISMO do roli pojazdu ratowniczego w serii wyścigowej […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nissan-Patrol-NISMO-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: PEUGEOT ŚWIĘTUJE HISTORIĘ I POWRÓT GTi PEUGEOT wykorzystuje targi Rétromobile 2026 w Paryżu do podkreślenia historii i znaczenia […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-PEUGEOT-GTi-65x65.jpg)
![RETROMOBILE 2026: 50 LAT KOLEKCJI BMW ART CAR Rétromobile Paris stanie się w 2026 roku jednym z kluczowych punktów globalnych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Retromobile-2026-BMW-65x65.jpg)
![MAZDA: ODKRYWAJ PARKI DINOZAURÓW W POLSCE W RYTMIE SLOW Jesień to idealny czas, by zwolnić tempo, odłożyć telefony i wspólnie wyruszyć […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Mazda-Slow-Road-65x65.jpg)
![MAZDA: „MIEJSCA MOCY“ – JESIENNA PODRÓŻ W RYTMIE SLOW PO POLSCE Jesień to świetny czas, by zwolnić i ruszyć w drogę w poszukiwaniu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-slow-road-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![TOYOTA: CHARGING NETWORK Z NIŻSZYMI CENAMI I NOWYMI PARTNERAMI W EUROPIE Toyota obniża ceny w swojej sieci ładowania i rozszerza listę partnerów. Zmiany […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Toyota-Charging-Network_01-65x65.jpg)
![SKODA: NOWA FABRYKA BATERII W MLADÁ BOLESLAV – 335 TYS. SYSTEMÓW ROCZNIE Skoda otworzyła nową halę montażu systemów akumulatorowych w zakładzie w Mladá Boleslav, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Skoda-produkcja-akumulatorow-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN GROUP: EUROPEJSKI PROJEKT POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH Grupa Volkswagen rozpoczyna europejski projekt, którego celem jest dalsza poprawa bezpieczeństwa ruchu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/01/Volkswagen-Group-65x65.jpg)
![SKODA: PROGRAM „PRAWO DO JAZDY” DLA KIEROWCÓW WRACAJĄCYCH ZA KIEROWNICĘ Najpierw spokój, potem jazda – Skoda pomaga wrócić za kierownicę Powrót do […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/12/Skoda-Prawo-Do-Jazdy-65x65.jpg)
![ISUZU: NOWY D-MAX 2026 Z SILNIKIEM 2.2 JUŻ DOSTĘPNY W POLSCE (CENY) Na polski rynek trafia nowe wydanie pick-upa Isuzu D-Max w wersji MY26. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/04/Isuzu-D-Max-2026-65x65.jpg)
![FORD: TRANSIT CITY POSZERZA GAMĘ ELEKTRYCZNYCH DOSTAWCZYCH MODELI MARKI Ford prezentuje nowy model Transit City, zaprojektowany specjalnie z myślą o firmach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Ford-Transit-City-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: PODWÓJNE WYRÓŻNIENIE NA TIRE TECHNOLOGY AWARDS 2026 Continental po raz kolejny zdobywa tytuł „Producenta opon roku” w konkursie Tire […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Continental-Tire-Manufacturer-of-the-Yea-65x65.jpg)
![NOKIAN: OPONY HAKKAPELIITTA 01 Z AUTOMATYCZNIE AKTYWOWANYMI KOLCAMI Nowa opona zimowa Nokian Tyres Hakkapeliitta 01 wprowadza rozwiązanie, które automatycznie reaguje […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Nokian-Hakkapeliitta-01-65x65.jpg)
![KIA: EV2 Z CISZĄ W KABINIE NA NOWYM POZIOMIE Kia zaprezentowała szczegóły prac nad komfortem akustycznym nowego elektrycznego SUV-a segmentu B […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Kia-EV2-65x65.jpg)
![TOYOTA: GR COROLLA Z CIEKŁYM WODOREM I NOWĄ TECHNOLOGIĄ Toyota pracuje nad wykorzystaniem zjawiska nadprzewodnictwa w motoryzacji. Nowe rozwiązanie przetestowano w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/03/Toyota-naped-wodorowy-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
