CUPRA: ABT CUPRA XE NA PODIUM TRZECIEGO WYŚCIGU EXTREME E W CHILE

Zespół ABT CUPRA XE osiągnął najlepszy wynik w drugim sezonie Extreme E, podczas Copper X Prix w Chile.

Kierowcy Nasser Al-Attiyah i Klara Andersson – gwiazda World RX zastępująca Juttę Kleinschmidt, utrzymali znakomite tempo, co pozwoliło im na zajęcie trzeciego miejsca na podium. Wyścig odbywał się na pustyni Atakama, w najsuchszym niepolarnym regionie na Ziemi.


Zobacz także:

RAJD POLSKIE SAFARI

SPORT


 

Czwarty wyścig sezonu Extreme E w Chile był pełen niespodzianek dla zespołu ABT CUPRA XE.

Jutta Kleinschmidt, która nadała świetne tempo podczas treningu, doznała kontuzji. Zawodniczka musiała zostać przetransportowana do szpitala na badania i chociaż jej uraz okazał się niegroźny dla zdrowia, wykluczyło ją to na resztę zawodów. Zastąpiła ją Klara Andersson, która przyjechała do Chile świeżo po FIA World Rallycross Championship w Portugalii.

To był intensywny i ekscytujący finał Copper X Prix. Nasser świetnie wystartował i wyszliśmy ze strefy zmian na czwartym miejscu. Jestem bardzo szczęśliwa, że zajęliśmy miejsce na podium – to było niesamowite uczucie – powiedziała po zawodach Klara Andersson.

Mimo konieczności zmian w składzie, zespół ABT CUPRA XE osiągnął w Chile najlepszy wynik w sezonie, zajmując w finalne trzecią pozycję na podium. Dzięki znakomitej pracy zespołowej, 22-letnia szwedzka zawodniczka szybko dopasowała się do samochodu CUPRA Tavascan XE i nawiązała serdeczne relacje z kolegą z zespołu Nasserem Al-Attiyah. Po raz pierwszy w tym roku CUPRA zakwalifikowała się od razu do finału, bez konieczności udziału w tzw. „szalonym wyścigu”, czyli półfinału 2, którego zwycięzca awansuje do rundy finałowej. Ostatecznie, po świetnej rywalizacji, zespół zajął trzecie miejsce na podium.

Za nami niesamowity weekend, który zakończył się dla nas pierwszym podium Extreme E w tym sezonie. Wiele się nauczyliśmy, co z całą pewnością pomoże nam w kolejnym, ostatnim już wyścigu. Postaramy się powtórzyć nasz wynik i ponownie stanąć na podium – mówi Nasser Al-Attiyah.

Ostatnia runda tegorocznego sezonu Extreme E to Energy X Prix w Urugwaju. Wyścig odbędzie się w dniach 26-27 listopada.