DACIA DUSTER ELF CUP 2019: WIELKI FINAŁ NA WĘGRZECH

dacia-cup-wegry1

Już podczas tego weekendu dowiemy się, kto wywalczy najwyższe trofea w Dacia Duster Elf Cup 2019, a także FIA CEZ Cross- Country. Decyzje zapadną na Węgrzech.

O ile w klasyfikacji CEZ już wiadomo, że wygranym jest Miroslav Zapletal, o tyle w Dacia Duster Elf Cup dwóch konkurentów rywalizuje o wygraną w pucharze i wyjazd na Rajd Dakar.


Zobacz także:

SPORT

DACIA DUSTER CUP 2019


 

W klasyfikacji rocznej czterema punktami prowadzi Pascal Brodnicki, pilotowany przez Ernesta Góreckiego. Maciej Grabowski i Adam Binięda są w nieco gorszej sytuacji, ale walka trwa do końca i te dwie załogi mają szansę na zwycięstwo.

dacia-cup-wegry2

Na Węgrzech Dacia Duster Elf Cup odbywa się po raz pierwszy i jest to szósta, ostatnia runda w tym sezonie. Na liście zgłoszeń widnieją 52 pojazdy. Tym razem sześć załóg Dacii Duster będzie rywalizowało w grupie T2, która liczy dziewięć samochodów. Trasa Raid of the Champions jest nieznana większości zawodników Dacia Duster Elf Cup, więc szanse na zwycięstwo w ostatniej tegorocznej rundzie są wyrównane i zapowiada się interesująca rywalizacja.

– Finałowa runda DDEC na Węgrzech zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Zanosi się na emocje od startu do mety, bo różnice punktowe w czołówce są minimalne. To wprost wymarzone zakończenie pucharowej rywalizacji, która opiera się na wyrównanych szansach wszystkich uczestników startujących identycznymi autami. Ta sytuacja wymagać będzie od zawodników szybkiej, ale i bezpiecznej jazdy, bo każdy, nawet mały błąd może oznaczać utratę szans na tytuł. Na miejscu będę śledził przebieg ostatecznej rozgrywki i już cieszę się na te niezwykłe sportowe emocje – powiedział Krzysztof Hołowczyc, mentor Dacia Duster Elf Cup.

dacia-cup-wegry3

– To będzie rajd zupełnie inny od reszty w tym sezonie. Oglądałem filmiki z poprzednich edycji i wygląda na to, że trasy są szybkie oraz mniej zniszczone niż u nas. Wiem też, że trzeba bardzo uważać na zdradliwe miejsca. Ostatnio podobno sporo padało, więc warunki mogą być off-roadowe. Pojedziemy na luzie, bez zbędnej spiny, bo to, co się stało w Żaganiu, nauczyło mnie innego podejścia. Mamy super konkurencję, wszyscy zebrali już sporo doświadczenia i podobnie jadą, więc stawka jest wyrównana. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w klasie T2, która na Węgrzech jest najliczniejsza – komentuje Pascal Brodnicki, lider DDEC 2019.

– Wraz z moim pilotem jesteśmy przygotowani na 100 proc. Stawka jest wysoka, a różnice punktowe w pucharze Dacii bardzo małe. Musimy jechać swoje, aby uniknąć przygód związanych z awariami auta czy wypadnięciem poza drogę. Cieszymy się, bo na Węgrzech startujemy w grupie T2. Mamy już potwierdzenie, że w kategorii S2 Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych zajmujemy 3 miejsce, więc postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę żeby także stanąć na podium w kategorii T2 podczas tego rajdu. Wierzymy w zwycięstwo i dlatego mamy bardzo ambitne plany – podsumował Maciej Grabowski, wicelider cyklu.

dacia-cup-wegry4

Baza Raid of the Champions zlokalizowana będzie w Nyirád Motorsport Centrum, w zachodniej części Węgier, 50 kilometrów od jeziora Balaton. W piątek zawodnicy dwukrotnie pokonają 10-kilometrową próbę w Nyirád. Etap sobotni to po dwa przejazdy 52-kilometrowego OS 3,4, oraz 38-kilometrowego OS 5,6. W niedzielę zaplanowano trzykrotny przejazd 38-kilometrowej próby. Łącznie zawodnicy będą musieli pokonać 315 km z pomiarem czasu.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2019 – Raid of the Champions
– 114. Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel;
– 115. Maciej Grabowski i Adam Binięda;
– 116. Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow;
– 117. Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski;
– 118. Michał Cebula i Filip Chilarzewski;
– 119. Pascal Brodnicki i Ernest Górecki.

dacia-cup-wegry5

klasyfikacja po V rundzie Dacia Duster Elf Cup 2019: 1. Brodnicki – 71 pkt.; 2. Grabowski i Binięda – 67 pkt.; 3. Rzeżuchowski i Jermakow – 48 pkt.; 4. Cebula – 41 pkt.; 5. Zając – 34 pkt.; 6. Musiał – 33 pkt.; 7. Brzeziński i Sobkiewicz – 14 pkt.; 8. Perzanowski i Pinkowski – 12 pkt.; 9. Soroczyńska – 10 pkt.; 10. Sznajder i Mroczek- 1 pkt.

Nagrodą główną dla zwycięskiej załogi cyklu Dacia Duster Elf Cup 2019 będzie wyjazd na rajd Dakar 2020 (w charakterze kibiców), a na zwycięzców poszczególnych rund czekają nagrody finansowe: I miejsce – 3000 zł, II miejsce – 2000 zł i III miejsce – 1000 zł.

dacia-cup-wegry6