DACIA DUSTER PRZEMIERZA MAROKO – POLKA W CZUBIE

Gabriela Grajewska pokonała już 4 etapy Rajdu Gazel za kierownicą Dacii Duster. Jej załoga znajduje się obecnie na 5 miejscu klasyfikacji generalnej w kategorii Crossover. Przed Polką jeszcze dwa etapy.

Tegoroczny Rajd Gazel, czyli Rallye Aicha des Gazelles 2012, rozpoczął się etapem wstępnym, który umożliwił załodze Dacii Duster przetestowanie nawigacji i samochodu. Dzień później rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja. Gazele jechały obrzeżami pustyni, po otwartych przejezdnych terenach, bez dużych trudności nawigacyjnych czy terenowych.

W piątek, 23 marca, zawodniczki wyruszyły w drugi etap wyścigu. Trasa była już bardziej wymagająca niż dzień wcześniej. Teren był tu bardzo kamienisty, dlatego umiejętność wykorzystania zdolności terenowych auta miała kluczowe znaczenie dla kierowcy. W następnej kolejności na Polkę i jej pilotkę czekał 48-godzinny etap bez bazy pośredniej i bez wsparcia technicznego wieczorem.

– W sobotę wszystko poszło dobrze, ale nie zdążyłyśmy przed nocą przejechać przez szósty punkt kontrolny. Wolałyśmy się zatrzymać, żeby nie ryzykować – powiedziała Gabriela Grajewska. Ten etap maratonu był fantastyczny, zrobiłyśmy duże postępy w nawigacji dzięki radom doświadczonych Gazel. Samochód jest niesamowity, pokonuje wszystkie trudności.

Po długim trzecim etapie, w poniedziałek na zawodniczki czekała już znacznie krótsza trasa. Nie wiązała się ona z poważnymi trudnościami w zakresie jazdy, raczej dawała szansę na odpoczynek zarówno zespołom jak i samochodom. Czwarty etap Polka i jej pilotka zakończyły na 3 pozycji. Łącznie w klasyfikacji generalnej w kategorii Crossover załoga zajmuje 5 miejsce.

Rozgrywany w południowym Maroku Rallye Aicha des Gazelles odbywa się od 1990 r. i wzięło już w nim udział 3000 kobiet z 36 krajów. Już 3 zespoły świętowały triumfy w samochodzie Dacia Duster – zwyciężczynie w kategorii Crossover w 2010 r. i laureatki 2. i 3. miejsca w 2011 r.