DACIA: NOWY LOGAN – MOŻNA ZAMAWIAĆ (CENA)

Dacia 0_43718

Renault Polska otworzyło zamówienia na długo oczekiwany przez klientów, kolejny odnowiony model Dacii – Nową Dacię Logan. Samochód będzie dostępny w cenie już od 28 900 zł (wersja Access). Pierwsze samochody pojawią się w salonach pod koniec bieżącego miesiąca.

Odnowiony design, więcej elegancji, starannie dopracowane szczegóły, ale nadal bardzo klasyczna stylistyka, która stanowi o sile tego modelu. Design zewnętrzny Nowego Logana jest teraz bardziej dynamiczny, w szczególności dzięki charakterystycznej dla nowej stylistyki Dacii osłonie chłodnicy i przednim światłom.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Linia nadwozia podkreśla duże rozmiary wnętrza. Pojemny bagażnik, ujęty w ramy świateł tylnych o nowym designie, jest łatwo dostępny.

Rekordowa w tym segmencie jest objętość bagażnika, wynosząca 510 dm3 VDA w konfiguracji standardowej. Załadunek ułatwia wysokość progu bagażnika – 754 mm oraz odpowiednia wysokość otworu bagażnika – 406 mm. Nowością w stosunku do modelu poprzedniej generacji jest tylna kanapa ze składanym w układzie 1/3-2/3 oparciem, dostępnym zależnie od poziomu wyposażenia.

 

 

Nowa Dacia Logan jest prawdziwym rodzinnym autem, oferującym w pełni komfortowe i praktyczne wnętrze 5 dorosłym osobom. Dla zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerom, w nowych Daciach wykorzystano całe bogate know-how konstruktorów z Grupy Renault.

Samochód został wyposażony w ESC, w czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, jak również w boczne poduszki powietrzne z przodu. Posiada punkty mocowania fotelików dziecięcych Isofix na dwóch bocznych siedzeniach tylnej kanapy. Pasy bezpieczeństwa z przodu posiadają skalibrowane ograniczniki napięcia dla skuteczniejszej ochrony klatki piersiowej w razie zderzenia. W przypadku niezapięcia pasów bezpieczeństwa, w Nowej Dacii Logan kierowca jest o tym powiadamiany ostrzegawczym sygnałem świetlnym i dźwiękowym.

System Dacia Plug&Radio dostępny jest w pakiecie lub standardzie w zależności od wersji, a system multimedialny MEDIA NAV z 7” ekranem dotykowym, nawigacją; system wspomagania parkowania tyłem, ogranicznik i regulator prędkości są dostępne w opcji.

 

 

W Polsce dostępne są dwa silniki benzynowe – 1.2 16V 75 i TCe 90 oraz wysokoprężne – 1.5 dCi 75 i 90 KM. A wersje z fabryczną instalacją gazową, 1.2 16V 75 LPG zamawiać będzie można już wiosną br.

Nowa Dacia Logan, podobnie jak pozostałe modele z gamy Dacii, objęta jest gwarancją na 3 lata lub 100 000 km.

W lutym 2012 roku, w rezultacie ankiety przeprowadzonej wśród 30 000 klientów przez organizacje konsumenckie w pięciu krajach Europy (Belgia, Hiszpania, Francja, Włochy i Portugalia), marka Dacia wspięła się na pierwszy stopień podium pod względem niezawodności. Ponadto według najnowszych wyników z 2012 roku opublikowanych przez ADAC – czołowy automobilklub w Europie – jakość samochodów Dacia od 3 lat nieustannie się poprawia.

Nasz komentarz: Poprzednia wersja Logana udowodniła (a kolejne modele marki potwierdziły), że Dacia jest bardzo dobrą propozycją na nasze, polskie – wciąż jeszcze bardzo wyboiste i dziurawe – drogi! A cena jest rzeczywiście bardzo konkurencyjna!