DACIA: NOWY SPRING ELECTRIC CZYLI MARKA STAWIA NA ZERO EMISJI

Dacia osiągnęła bez wątpienia rynkowy sukces. W 2004 roku Logan stał się hitem, umożliwiając zakup nowego samochodu szerokim rzeszom użytkowników.

Z kolei Duster zrewolucjonizował segment SUV-ów, a Sandero jest europejskim liderem sprzedaży dla klientów indywidualnych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Teraz czas na następny krok w przyszłość. Wraz z inauguracją pierwszego modelu z napędem w 100 procentach elektrycznym Dacia otwiera nowy rozdział w swojej historii. Zapowiedzią bliskiego wprowadzenia na rynek miejskich aut elektrycznych była prezentacja show- caru Dacia Spring Electric w marcu 2020 roku. Teraz przyszedł czas na prezentację tego modelu w wersji produkcyjnej.

Marka postawiła na dwa warianty, związane z na potrzebami nowych rodzajów mobilności: wersji przystosowanej do car sharingu oraz wersji dostawczej Cargo do bezemisyjnych dostaw „ostatniego kilometra”.

Spring Electric oznacza prawdziwą rewolucję. To najtańszy dostępny obecnie na rynku miejski samochód elektryczny, dzięki któremu elektromobilność staje się bardziej dostępna. Auto o wyglądzie SUV-a zrywa dysponuje przestronnym wnętrzem, prostym i niezawodnym silnikiem elektrycznym oraz zasięgiem, który daje poczucie bezpieczeństwa. Jest to wszechstronny samochód miejski.

W Europie co piąty samochód elektryczny to samochód Grupy Renault. Ponad 30 000 pracowników zostało odpowiednio przeszkolonych w zakresie specyfiki samochodów elektrycznych.

Dacia dostosowuje elektromobilność do swojej filozofii oferowania nowoczesnych samochodów, które spełniają najważniejsze potrzeby. Spring Electric jest małym elektrycznym samochodem miejskim za bardzo konkurencyjną cenę.

Zamówienia na nowe, elektryczne auto będzie można składać już na wiosnę 2021 roku. Marka przygotowała prostą ofertę handlową i gamę wersji modelu z akumulatorem trakcyjnym wliczonym w cenę i dwoma poziomami wyposażenia.