DAF: JUBILEUSZOWE PODWOZIE DO ZAMOŚCIA

W czerwcu 2012 roku polskie przedstawicielstwo firmy DAF wystawiło wyciąg ze świadectwa homologacji nr 4000 na pojazd skompletowany, czyli podwozie z wykonaną w kraju zabudową. Jest to podwozie 6×2 DAF FAR XF105 460 z zabudową kurtynową, wykonaną przez firmę Vikström & Betz S.A. z Warszawy.

Odebrała je firma KORNET International Transport z Zamościa.

Firma DAF jest właścicielem wszystkich homologacji na podwozia marki DAF z zabudowami wszelkiego typu. Dzięki temu rozwiązaniu kontrolowany jest proces zabudowy pojazdu w dwóch aspektach:
– zgodności z obowiązującym prawem oraz
– jakości wykonania i montażu zabudowy w świetle wymagań technicznych firmy DAF.

Dzięki temu klienci bezproblemowo rejestrują pojazdy nawet ze specjalistycznymi zabudowami oraz zyskują pewność, że zabudowa została wykonana właściwie i spełnia wysokie standardy DAF. Również pewność co do zgodności z prawem wykonanego pojazdu likwiduje ryzyko zatrzymania pojazdu.

Docenia to firma KORNET International Transport, która zakupiła 6 identycznych podwozi DAF FAR XF105. Są to kolejne podwozia marki DAF we flocie firmy Kornet, w dodatku do uprzednio eksploatowanych 10 podwoi 6×2. Firma wybrała DAF ze względu na niskie koszty eksploatacji tych pojazdów, ich trwałość i niezawodność oraz wysoką wartość jaką zachowują używane pojazdy marki DAF. Podwozia zostały dostarczone przez lubelski oddział firmy Wanicki – autoryzowanego dealera DAF.

KORNET International Transport – Tadeusz Kornet to firma zajmująca się międzynarodowym transportem ciężarowym. Na rynku istnieje od 1991 roku, co świadczy o dużym doświadczeniu w tej branży. Unikalną kompetencją firmy jest swoisty łącznik jaki tworzy ona pomiędzy wschodem i zachodem realizując przewozy między Ukrainą i krajami UE.