DAF: NOWA FABRYKA W BRAZYLII JUŻ OTWARTA

D 1_brasil plant

Firma PACCAR zorganizowała uroczyste otwarcie nowej fabryki DAF w Brazylii. Hala montażowa o powierzchni 27 870 metrów kwadratowych zbudowana na działce o powierzchni 230 hektarów to przyjazny dla środowiska, wykorzystujący najnowsze technologie zakład.

Będą w nim montowane pojazdy DAF XF, CF i LF przeznaczone na rynek brazylijski i południowoamerykański. W ceremonii, którą poprowadzili prezes i dyrektor wykonawczy PACCAR, Mark Pigott oraz gubernator stanu Parana Beto Richa, uczestniczyli członkowie władz stanowych i lokalnych, dealerzy DAF w Brazylii, dostawcy, firmy transportowe oraz liderzy biznesu i przedstawiciele instytucji edukacyjnych.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


– Jesteśmy dumni z tego, że możemy poprowadzić pierwszą ciężarówkę DAF wyprodukowaną w Brazylii – powiedział gubernator Richa. Warta 320 mln USD inwestycja PACCAR wesprze władze stanu Parana w ich wysiłkach zmierzających do utworzenia w tym stanie wysokiej jakości miejsc pracy. Zakład DAF będzie stymulował wzrost gospodarczy i przyczyni się do wzrostu jakości życia w regionie.

D 2_lineup

– DAF jest europejskim liderem w kategorii ciągników siodłowych. W sektorze pojazdów powyżej 16 ton marka ta zdobyła w tym roku 15,8 procent rynku. Klienci doceniają znakomitą jakość, niskie koszty operacyjne i wysoką wartość odsprzedaży ciężarówek DAF i silników PACCAR – powiedział Ron Armstrong, prezes PACCAR.

– Przewiduje się, że w 2013 r. wielkość brazylijskiego rynku samochodów ciężarowych w kategorii powyżej sześciu ton przekroczy 140 000 sztuk, a w następnych latach jeszcze wzrośnie – stwierdził Bob Christensen, wiceprezes i dyrektor finansowy PACCAR. Największym i najszybciej rosnącym segmentem brazylijskiego rynku samochodów ciężarowych w Brazylii jest segment premium, do którego należy produkowany przez DAF flagowy model XF-105.

– W przyszłości będziemy produkować wszystkie rodzaje samochodów ciężarowych DAF z silnikami PACCAR – poinformował Marco Davila, prezes DAF Brazylia. Niezależna sieć dealerska w Brazylii w 2013 r. obejmuje 20 lokalizacji, a w 2014 r. ich liczba wzrośnie do 40. Pierwszy model pojazdu DAF produkowany w tym zakładzie to DAF XF-105, samochód ciężarowy przeznaczony do użytku na długich trasach. W przyszłości zakład będzie również produkować uniwersalne modele CF i LF. Pojazdy DAF CF mają wiele różnych zastosowań, od transportu regionalnego po ciężkie prace budowlane. Samochód DAF LF jest idealny do dystrybucji i dostaw na terenach miejskich.