DAF: PACCAR BUDUJE FABRYKĘ W BRAZYLII

Odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy nowej fabryki DAF w Ponta Grossa w Brazylii. W ceremonii, prowadzonej przez Marka Pigotta, prezesa i dyrektora generalnego PACCAR oraz Beto Richa, gubernatora stanu Paraná, udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, współpracujący z firmą dostawcy, przedstawiciele kluczowych firm transportowych i przedsiębiorstw oraz środowisk naukowych.

– Rozpoczęcie budowy nowej fabryki DAF jest strategicznie ważnym momentem w rozwoju firmy PACCAR – powiedział Mark Pigott. Wart 200 000.000 dolarów zakład będzie się składał z fabryki montażu, zajmującej obszar 300 tysięcy metrów kwadratowych na 569-hektarowej działce w mieście Ponta Grossa, w stanie Paraná. Budowa rozpocznie się od zaraz, a jej zakończenie jest planowane na 2013 rok. Ponta Grossa posiada doskonałe zaplecze pracowników i znajduje się w pobliżu strategicznych dostawców i portu Paranaguá.

Zaprojektowany w oparciu o wysoką technologię i przyjazny dla środowiska zakład jest przeznaczony do montażu wysokiej klasy pojazdów DAF XF, CF i LF i wiodących w branży silników PACCAR MX. Będzie on produkować ciężarówki DAF dla Brazylii i wszystkich rynków Ameryki Łacińskiej. Ciężarówki DAF będą sprzedawane poprzez sieć niezależnych punktów sprzedaży DAF.

– Jesteśmy dumni, że firma PACCAR wybrała Ponta Grossa na budowę swojej nowej fabryki DAF – powiedział gubernator Beto Richa. Inwestycja ta wzmacnia zaangażowanie stanu Paraná w przyciąganie inwestycji dla tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy dla naszych mieszkańców. PACCAR pomoże nam stymulować wzrost gospodarczy i przyczyni się do poprawy jakości życia w tym regionie.

– Doceniamy wsparcie przywódców stanu Paraná i Ponta Grossa i mamy nadzieję na rozwój silnego partnerstwa z lokalną społecznością – zauważył Marco Davila, prezes DAF Caminhões. Jesteśmy zadowoleni ze ścisłej współpracy z uniwersytetem Ponta Grossa State, politechniką federalną stanu Paraná i z innymi uczelniami technicznymi w tym regionie. Ponieważ poziom produkcji DAF stale rośnie, możemy spodziewać się zatrudnienia do 500 pracowników.