DAS WELTAUTO: TE AUTA UŻYWANE WYBIERANE BYŁY NAJCHĘTNIEJ

23 531 samochodów w 2019 roku – to kolejny rekord sprzedaży odnotowany przez dealerów Das WeltAuto: o ponad 17 proc. lepszy niż rok wcześniej.

Najwięcej aut sprzedano w województwach pomorskim (4188 szt.) oraz mazowieckim (3929 szt.), a najczęściej wybieranym modelem była Skoda Octavia III.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Według danych Das WeltAuto, sprzedaż aut z silnikami benzynowymi dominowała aż w 10 województwach.

To był zdecydowanie udany rok dla dealerów Das WeltAuto. Wzrost sprzedaży aut używanych w stosunku do poprzedniego roku to 4094 szt.

– To oczywiście wielki powód do radości, cała sieć dealerska zapracowała na ten sukces. Bardzo się cieszymy, że z roku na rok Das WeltAuto rozwija się na polskim rynku. Dzięki temu coraz lepiej rozumiemy potrzeby naszych klientów, do których możemy jeszcze lepiej się dostosowywać i oferować coraz lepsze usługi, a na tym zależy nam najbardziej – informuje Mieszko Hałas odpowiedzialny za samochody używane i remarketing w Volkswagen Group Polska.

Najczęściej wybieranym modelem u dealerów Das WeltAuto była Skoda Octavia III. Tuż za nią na podium znalazły się jeszcze kolejno – Volkswagen Passat B8 oraz Fabia III. Średni wiek sprzedawanych aut to 3,8 lat, najchętniej klienci kupowali auta z roczników 2018, 2015 oraz 2016.

Przeciętny samochód opuszczający salon Das WeltAuto miał przebieg na poziomie 69 283 kilometrów i wartość 60 600 zł. Warto jednak dodać, że dealerzy Das WeltAuto mają w swojej ofercie auta w różnych przedziałach cenowych. Tu warto zaznaczyć, że prawie 21 proc. osób szukało i zdecydowało się na samochód do 30 000 zł.

Na najmłodsze samochody decydowali się klienci z województw łódzkiego i wielkopolskiego, gdzie średni wiek sprzedanych pojazdów wyniósł 3,2 lata. Z kolei najstarszymi autami byli zainteresowani klienci z województwa lubelskiego, którzy wybierali średnio auta 5,5-letnie.

Tam też średni przebieg sprzedanych samochodów był największy – ponad 100 tys. km.. Niski przebieg był ważnym wyznacznikiem dla osób z Pomorza. Decydowali się oni na auta ze średnim przebiegiem na poziomie 56 tys. km.

Nabywcy bardziej upodobali sobie auta z silnikami benzynowymi. Stanowiły one większą sprzedaż w 10 województwach. Diesle okazały się bardziej pożądane w województwach dolnośląskim, lubuskim, opolskim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Kolor również miał wpływ na wybór auta. W tym przypadkunajczęściej decydowano się na klasyczne kolory – czarny, biały oraz srebrny.

Wśród 23 531 sprzedanych w 2019 roku samochodów, 8005 (34 proc.) miało certyfikat Das WeltAuto.