DATROIT 2017: AUDI PO RAZ PIERWSZY POKAŻE Q8 CONCEPT

audi_q8_g1

Audi hucznie rozpocznie nowy rok: w styczniu 2017 roku, na salonie samochodowym North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit, producent z Ingolstadt zaprezentuje Audi Q8 concept.

Nowy projekt w fazie niemal produkcyjnej, uosabia syntezę emocjonalnalnej stylistyki coupé z typową dla SUV-ów przestrzenią i zróżnicowaniem aranżacji.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2017


 

Cztery pierścienie otwierają w ten sposób nowy segment w klasie wyższej.

– Nowe Audi Q8 concept to awangarda serii Q. Jego stylistyka to bardzo wyraźne wyartykułowanie sportowego charakteru i prestiżu. Co więcej, co jak wierzymy jest niezmiernie ważne dla użytkownika, samochód ten ma bardzo obszerne wnętrze i cztery komfortowe miejsca siedzące, nawet mimo płaskiej linii dachu – wyjaśnia szef stylistów Audi, Marc Lichte.

audi_q8_g2

Przód tego studyjnego pojazdu jest imponujący. Ośmiokątna osłona chłodnicy Singleframe jest znaczenie szersza niż w obecnych modelach seryjnych Audi, wyciągnięta daleko do przodu i trójwymiarowo uformowana.

Wiele elementów stylistyki Q8 concept, np. bardzo płaskie, a jednocześnie bardzo szerokie słupki C oraz mocne, podkreślone linie ramion nad kołami, przypomina modele Ur-quattro z lat 80. ubiegłego wieku.

Tak wyważone proporcje równomiernie podkreślają zarówno przednie, jak i tylne koła. To cecha typowa dla modeli z napędem na cztery koła – quattro.

Premiera na targach motoryzacyjnych NAIAS.