DĘBICA: KOLEJNY AWANS NA LIŚCIE 500

TC-Dęb.-155a

Firma Oponiarska Dębica S.A., z wielkością eksportu wynoszącą ponad 88 proc. całości wartości sprzedaży w 2013 roku, należy do grona największych polskich eksporterów, według rankingu „Lista 500” przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Spółka w ostatnich czterech lat awansowała również w zestawieniu ogólnym największych polskich przedsiębiorstw aż o 50 miejsc, z 213. pozycji w 2009 roku na miejsce 163. w 2013 roku.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
DĘBICA
OPONY


– Tak duży skok w ciągu ostatnich czterech lat na ‘Liście 500’ najlepszych przedsiębiorstw w Polsce nasza Spółka wykonała dzięki wdrożonym w tym okresie inwestycjom, których wartość przekroczyła ponad 200 mln złotych. Sprawiły one, że Firma Oponiarska Dębica S.A. jest jednym z najnowocześniejszych na świecie producentów opon. Z kolei wysoka pozycja naszej firmy wśród polskich eksporterów została osiągnięta przede wszystkim dzięki ścisłej współpracy z naszym strategicznym udziałowcem, firmą Goodyear, której spółki, obecne na wszystkich kontynentach, zaopatrują się w opony produkowane w Dębicy – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Firma Oponiarska Dębica S.A., zajmując 163. pozycję na „Liście 500”, wyprzedziła takie przedsiębiorstwa, jak Henkel Polska, Amica Wronki S.A., Deutsche Bank Polska, Grupa Fakro, czy Telewizja Polska S.A. Jedyny producent opon oprócz Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., który znalazł się „Liście 500” – Continental Opony Sp. z o.o., zajął 275. miejsce.

Wysoka pozycja w rankingu „Rzeczpospolitej” jest następną w kolekcji nagród i wyróżnień Spółki, które otrzymała ostatnio. W 2014 roku po raz kolejny T.C. Dębica S.A., wraz z innymi spółkami z Grupy Goodyear Polska, otrzymała certyfikat Top Employers, przyznawany co roku przez międzynarodowy Top Employers Institute tym firmom, które prowadzą najlepszą politykę personalną.

Z kolei w 2013 roku marka Dębica zajęła 5. pozycję wśród najczęściej wybieranych marek w Polsce i 14. miejsce wśród najmocniejszych marek produktów niespożywczych oraz pierwszą wśród producentów opon w Polsce w ‘X rankingu Polskich Marek’ dziennika „Rzeczpospolita”.

Także w ubiegłym roku Firma Oponiarska Dębica S.A. znalazła się na 54. miejscu rankingu 100 najszybciej rozwijających się spółek giełdowych, prestiżowego magazynu ekonomicznego „Forbes”. Spółka otrzymała także wyróżnienie konsumentów. Opony marki Dębica zdobyły najwyższą liczbę wskazań w ogólnopolskim badaniu postaw i preferencji konsumenckich „Dobry Produkt 2012”.