DEKRA 2012: AUDI A4 ZWYCIĘZCĄ RANKINGU

Niemiecki instytut DEKRA, jak co roku, przygotował raport dotyczący usterkowości samochodów. Ważnym elementem rankingu jest wprowadzona dość niedawno kategoria nazwana „najlepszy ze wszystkich klas”, w której występują najbardziej niezawodne samochody sklasyfikowane na podstawie uśrednionych statystyk ze wszystkich trzech kategorii eksploatacyjnych. Zaszczytne pierwsze miejsce w tej klasie przypadło tym razem w udziale Audi A4, na miejscu trzecim znalazło się A6.

Zwycięskie A4 uzyskało najlepszy wynik jednostkowy. W 84,8 proc. przypadków, przeszło badania techniczne bez najmniejszych problemów. Dla A6 współczynnik ten wyniósł 81,9 proc.

Ukazujący się cyklicznie ranking DEKRA jest cennym źródłem wiedzy na temat awaryjności samochodów używanych. Publikacja cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko na rynku niemieckim. Jej przygotowaniem zajmują się specjaliści, w oparciu o dane z 15 milionów inspekcji, przeprowadzonych na 230 modelach samochodów. Zestawienie podzielone jest na osiem klas w których wyodrębnione są trzy grupy przebiegu.