DETAILING I SMART REPAIR: AUTO U KOSMETYCZKI

Maseczki, oczyszczanie, masaże, nawilżanie, liftingi, tonizowanie, peelingi, manicure, pedicure… to metody pielęgnacji ciała i duszy znane od wieków. Specjaliści z dziedziny kosmetyki samochodowej przygotowali analogiczne zabiegi dla naszych aut.

Większość kobiet lubi zabiegi kosmetyczne. Maseczki, oczyszczanie, masaże, liftingi, peelingi, manicure sprawiają, że panie czują się młodziej, piękniej i zdrowiej. To z kolei dobroczynnie wpływa na ich samopoczucie. Tak wypielęgnowane mogą zdobywać świat. Okazuje się, że również naszym autom służą takie zabiegi. Wiedzą o tym nasi zachodni sąsiedzi, u których spa dla samochodów są na porządku dziennym. Jednak także w Polsce prężnie rozwija się sieć salonów, w których można poprawić estetykę aut, a dzięki temu podwyższyć ich cenę, prestiż oraz polepszyć swoje samopoczucie.

Spa dla samochodów to salony, w których rysy, zabrudzenia, wgniecenia znikają, jak za dotknięciem ręki wprawnej kosmetyczki. Chodzi o profesjonalny proces Auto Detailingu oraz Smart Repair. Co dokładnie oznaczają te obco brzmiące nazwy?

Auto Detailing to kompleksowy proces kosmetyki samochodowej, dzięki któremu auto doprowadzane jest pod względem czystości do stanu najbliższego fabrycznemu. To tak, jakby pójść do kosmetyczki i poprawić wygląd skóry, czy ciała. Proces ten obejmuje m.in. odkurzanie i pranie wnętrza pojazdu, mycie z zewnątrz. W każdym salonie spa skorzystać można z peelingu twarzy, całego ciała, czy też wybranych części. W ofercie dla samochodów odpowiednikiem peelingu jest odświeżenie powłoki lakierniczej w procesie polerowania. Poza tym istnieje jeszcze detailing wnętrza, który umożliwia usunięcie śladów dotychczasowej eksploatacji w tym plam i innych trudnych zabrudzeń. To nie wszystko. Gumy do żucia, miętowe pastylki, albo przegryzienie pietruszki. Tak pozbywamy się niemiłego zapachu z ust. Z wykorzystaniem najnowszych technologii możliwe jest również usunięcie nieprzyjemnych zapachów z auta – w tym zapachu dymu papierosowego.

Oprócz Auto Detailingu istnieje jeszcze Smart Repair, czyli szybkie naprawy estetyczne. Zadbane ręce, paznokcie, odpowiednia warstwa lakieru to detale niezwykle istotne w codziennym wizerunku. Podobnie jest z samochodem. Manicure hybrydowy dla Ciebie, lakierowanie SPOT dla Twojego auta! Dzięki niemu specjaliści usuwają rysy i otarcia lakieru poprzez miejscowe lakierowanie, pozbywają się wgnieceń bez konieczności późniejszego lakierowania. Poza tym Smart Repair poradzi sobie z naprawą tapicerek materiałowych i welurowych (wypalenia, rozdarcia), naprawą i regeneracją tapicerek skórzanych oraz kierownic (barwienie wytartych elementów, uzupełnianie ubytków), a także naprawą plastikowych elementów samochodu (spawanie plastiku, uzupełnianie ubytków, odtwarzanie koloru i struktury materiału). Smart Repair to również naprawa uszkodzeń szyb klejonych np. odprysków czy niewielkich pęknięć.

Wszystkie usługi wykonywane są szybko, tak więc klient zaledwie na kilka godzin pozostawia swoje auto w rękach mechanika-kosmetyczki. Warto ten czas dobrze wykorzystać. Może zakupy, kawa i ciastko z przyjaciółką, basen, albo smaczny obiad w dobrej restauracji? To naprawdę ma terapeutyczną moc. Specjaliści usuwają z pamięci te nerwowe manewry na parkingu, wylaną na tapicerkę kawę, bliskie spotkania z drzwiami garażu, czy szczególne zainteresowanie gołębi naszym autem. Kobieta potrzebuje zmian, ale jej auto również. W zadbanym, lśniącym aucie czuje się lepiej i piękniej wygląda. By zliftingować duszę, czuć się pięknie i młodo, trzeba poddać liftingowi także ciało i… auto.

W Polsce aktualnie jest już 21 salonów świadczących profesjonalne usługi napraw typu SMART Repair oraz Auto Detailing.