DETROIT 2014: NOWA GENERACJA MINI

Mi 1_139293

Z punktu widzenia marki MINI, najważniejszym wydarzeniem na salonie samochodowym North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit 2014 będzie prezentacja nowej generacji modelu.

Auta o ciekawej stylistyce, stanowiącej starannie zaprogramowaną ewolucję poprzednika i oryginału. Zapewniającego jeszcze więcej radości z jazdy, cechującego się unikatowym wyposażeniem w segmencie samochodów subkompaktowych.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Ale w światłach rampy obok nowego członka rodziny staną i inne odmiany MINI – aż sześć! Tym samym rodzina jest większa i różnorodniejsza niż kiedykolwiek w historii marki. Publiczność salonu będzie miała możliwość w dniach 18-26 stycznia 2014 zerknąć w przyszłość. Premierę w Detroit świętować będzie także MINI John Cooper Works Concept – wcielenie namiętności do wyścigów samochodowych. Na 26. już salonie NAIAS Detroit 2014 w Cobo Center wystawiać swe nowości będzie przeszło 200 producentów z całego świata.

Mi 2_139213

Organizatorzy spodziewają się 800 000 gości. NAIAS należy do najważniejszych imprez motoryzacyjnych świata i odbywając się na początku roku, stanowi tradycyjnie swego rodzaju zapowiedź trendów w branży na cały rok.

Nowy MINI: więcej innowacji

Najnowsza generacja MINI to ponownie uosobienie indywidualnego stylu, jakości premium i najlepszej techniki. Ewolucyjnie rozwinięta stylistyka, zupełnie nowe silniki i innowacyjne systemy wsparcia kierowcy czynią z nowego MINI auto bardziej sportowe, bardziej ekonomiczne, bardziej imponujące i awangardowe niż kiedykolwiek. Do charakterystycznego dla tego modelu wrażenia jazdy gokartem dochodzi bowiem wysoki komfort podróżowania, bo po raz pierwszy w ofercie znajdą się adaptacyjne amortyzatory.

Mi 3_139250

O nieustannym procesie ewoluowania i dojrzewania koncepcji auta świadczą też wyraźny wzrost przestronności, optymalizacja funkcjonalności, a także dopracowanie detali pod względem jakościowym. Zarówno dla pasażerów, jak i ich bagaży przewidziano zdecydowanie więcej miejsca – przestrzeń transportowa rozrosła się aż o 30 proc.. Kierowca będzie mógł jeszcze intensywniej jednoczyć się ze swym samochodem dzięki nowym koncepcjom kokpitu, obsługi, innowacyjnym systemom wsparcia i najnowszym ofertom z palety MINI Connected.

Ponadto MINI jest pierwszym autem swojej klasy, które można doposażyć w lampy główne LED oraz wyświetlacz przezierny Head-Up-Display. Gdy wiosną 2014 r. nowy MINI wejdzie na rynek, klienci będą mogli wybierać między modelami Cooper i Cooper S. Oba mogą być wyposażone w (seryjną) 6-stopniową skrzynię manualną lub (opcjonalnie) w 6-stopniowy automat. Skrzynie biegów – podobnie jak silniki – to zupełnie nowe konstrukcje. Wszystkie warianty zespołów napędowych, jak i układy jezdne, stanowią idealną bazę dla najwyższej Frajdy z jazdy w segmencie subkompaktowym.

Jednocześnie dzięki oparciu konstrukcji na lekkich technologiach, a także optymalizacji aerodynamicznej i szerokiemu zastosowaniu zwiększającej wydajność napędu technologii Minimalism, nowe auto jest niezwykle ekonomiczne.

Mi 4_139354